Сімейний патронат: запровадження кращих практик альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування»

Законом України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року №936-VІІІ внесено зміни до нормативно-правових актів, якими визначається:

Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Служба у справах дітей міської ради на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2017 № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2018 р. № 301 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 і від 5 квітня 2017 р. № 268» повідомляє, що діти та особи з числа внутрішньо-переміщених осіб, які на момент здійснення антитерористичної операції проживали на території Донецької та Луганської областей; діти, батьки, яких загинули внаслідок проведення АТО мають право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Перелік документів для влаштування дитини на цілодобове перебування до інституційного закладу

Заява одного з батьків дитини або особи, яка замінює до відповідного профільного підрозділу (департаменту освіти, охорони здоров'я, соціального захисту) за місцем проживання (перебування) дитини із зазначенням строку та причин (документи, які підтверджують дані обставини) влаштування дитини до закладу. Висновок інклюзивно-ресурсного центру. Акт оцінювання потреб сім'ї/особи (дитини) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Довідка з місця проживання про склад сім'ї. Довідка про доходи батьків, особи яка їх замінює, за 6 місяців. Свідоцтво про народження дитини. Посвідчення дитини-інваліда, у разі наявності, довідка про інвалідність. Копії паспортів батьків дитини або особи, яка їх замінює. Свідоцтво про одруження, рішення суду про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з батьків. Інформація про наявність у родині інших дітей (свідоцтва про народження дітей). Індивідуальний план реабілітації для дитини з інвалідністю. Прийом заяв та документів здійснюється працівниками відповідних профільних підрозділів (управління освіти, культури, молоді та спорту, відділ соціального захисту, охорони здоров'я). 

Захист житлових та майнових прав дітей

Відповідно до пункту 66 постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 служба у справах дітей за місцем знаходження майна надає консультації громадянам з питань підготовки необхідних документів щодо відчуження майна дитини.