Щодо отруєнь дикорослими грибами
В останні роки серед населення області щорічно реєструється в середньому 15-20 випадків отруєнь дикорослими грибами. При цьому прослідковується чітко виражена сезонність пов’язана з масовим збором грибів. Станом на 25.09.2023 вже зареєстровані три випадки отруєнь грибами в Могилів-Подільському районі.
Реалізація дикорослих грибів на ринку повинна відповідати вимогам «Ветеринарно-санітарних правил для ринків», затверджених наказом головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 04.06.1996 №23, а саме:
- пункт 5.1. До продажу на ринку допускається лише доброякісна продукція тваринного і рослинного походження, яка в установленому порядку пройшла контроль в лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи згідно з Положенням про лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи на ринках, затвердженим Головним державним інспектором ветеринарної медицини України 9 березня 1993 року.
- пункт 5.9. Продаж овочів, зелені, свіжих грибів, фруктів проводиться з столів, машин, ящиків, корзин, мішків, які розміщуються на підставках, настилах або піддонах. Торгівля із землі чи підлоги забороняється.
- пункт 5.13.Для продажу сухих грибів відводяться спеціально обладнані місця з вішалами;
- пункт 5.15. На ринку забороняється реалізовувати:
кондитерські і кулінарні вироби, напівфабрикати з м'яса, риби (фарш, котлети, кров'яні та домашні ковбаси, зельци, холодець, інші) домашнього виготовлення, а також грибні та плодоовочеві консерви, виготовлені в домашніх умовах.
- пункт 5.16. Після проведення ветеринарно-санітарної експертизи видається етикетка на право продажу продукції.
Вінницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області