Пошук

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БДЖОЛЯРІВ

Дата: 01.02.2023 16:43
Кількість переглядів: 357

 

Фото без опису  Вінницьке управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області· 

Профілактика отруєнь бджіл пестицидами !!!

Кожного року виникають випадки загибелі бджіл внаслідок застосування пестицидів на посівах сільськогосподарських культур.

Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 №338, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.03.2021 за № 282/35904 затверджено «Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки», яким визначено процедуру видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, затверджений бланк паспорта та бланк заяви. Під час реєстрації паспорта пасіки йому присвоюється єдиний унікальний номер, який проставляється на титульному аркуші паспорта пасіки та вноситься разом з відомостями про пасіку до Реєстру паспортів пасіки. А також визначено порядок реєстрації пасік у місцевих державних адміністраціях або органах місцевого самоврядування.

У разі припинення діяльності пасіки власник або уповноважена ним особа протягом десяти календарних днів інформує про це територіальний орган Держпродспоживслужби, що здійснював видачу паспорта. Даний орган протягом п'яти календарних днів у Реєстрі паспортів пасік змінює статус пасіки із зареєстрованої на ліквідовану.

Також наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 №338, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.03.2021 за № 282/35905 затверджено «Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин», в якій викладено основні причини отруєння бджіл засобами захисту рослин, заходи з профілактики отруєння бджіл засобами захисту рослин та шляхи встановлення факту отруєння бджіл. Даною Інструкцією передбачено створення постійно діючої комісії із встановлення факту отруєння бджіл при органі місцевого самоврядування та визначено її склад. Встановлено механізм визначення шкоди, заподіяної власникам пасік від отруєння бджіл. До інструкції додається форма акту щодо встановлення факту отруєння бджіл.

Відповідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» 2042-УІІІ та «Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам» міжрайонні, районні (міські) управління Головного управління Держпродспоживслужби області здійснюють безоплатну державну реєстрацію пасіки як оператора ринку. Реєстрація (операторів ринку) необов'язкова, якщо пасічник використовує мед та продукти бджільництва для власних потреб без реалізації.

Щоб уникнути випадків масового отруєння бджіл, необхідно дотримуватись вимог чинного законодавства, зокрема, громадяни які утримують та розводять бджіл повинні зареєструвати свої пасіки, також повідомляти органи місцевого самоврядування про заплановане місце розташування (кочівлю) пасіки. Сільгоспвиробники, фермери повинні здійснювати обробку полів в ранкові та вечірні години, а також повідомляти сільські, селищні, міські ради об'єднаних територіальних громад та пасічників, за три доби до обробки, про дату, час, територію обробки, препарат, діючу речовину та способи їх застосування.

☝️Пам’ятайте: взаємоповага сільгоспвиробника до інтересів бджоляра та бджоляра до інтересів сільгоспвиробника є найкращою гарантією збереження медоносних бджіл та отримання великого та якісного врожаю сільськогосподарських культур.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь