Пошук

На розгляді Липовецької міської ради перебуває електронна петиція

Дата: 12.11.2021 09:21
Кількість переглядів: 413

Фото без опису

«Петиція про гуманне зменшення кількості безпритульних тварин у місті та контроль над їхнім розмноженням»

Усі місцеві жителі так чи інакше прагнуть аби на вулицях не було бродячих тварин, в першу чергу собак. Адже вони:
- гуртуються в шумні зграї;
- розносять сміття;
- нападають під час вигулу на домашніх тварин та їхніх власників;
- загрожують дітям та дорослим агресивною поведінкою та перенесенням небезпечних хвороб.

Станом на сьогодні у місті Липовець:
1. Не здійснено підрахунку вуличних тварин, що ускладнює реальну оцінку масштабів проблеми.
2. Не проведено відлов, вакцинацію, стерилізацію та кліпсування (ідентифікація) бродячих тварин, які практикуються в містах України та Європи.
3. Відсутній контроль над розведенням домашніх тварин, які часто стають безпритульними у разі неспроможності власників до їхнього утримання.
4. Не створено притулок для тварин.

Згідно зі статтею 23 Закону України Про захист тварин від жорстокого поводження:
«Для забезпечення вилову та тимчасової ізоляції безпритульних тварин органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених пунктах».
А також статтею 24:
«Місцеві бюджети можуть передбачати кошти на створення притулків для тварин та відшкодування витрат притулкам по утриманню тварин незалежно від форм власності».

В першу чергу пропонується:

1. Розробити місцеву програму гуманного регулювання чисельності тварин та здійснити просвітницьку діяльність для громадян з поясненням положень Закону про захист тварин від жорстокого поводження. Залучити для цього волонтерів, зооактивістів, громадські організації.
2. Провести біостерилізацію та вакцинацію тварин по районам міста з залученням волонтерів та небайдужих громадян. Зробити дані процедури доступними для громадян з домашніми тваринами. Окремими групами провести дані процедури для безпритульних тварин, після чого здійснити кліпсування для подальшої ідентифікації. Заручитися підтримкою Управління Держпродспоживслужби в області.
3. Регулювання чисельності безпритульних тварин здійснювати лише методом біостерилізації та прилаштуванням тварин у нові сім'ї.
4. Розпочати створення притулку для тварин з урахуванням європейского досвіду та з мінімальними витратами з місцевого бюджету, а саме:
- внесення пункту про створення притулку та проведення вищезгаданих заходів до бюджету громади;
- виділення ділянки під будівництво (з віддаленістю в 300 метрів від інших будівель) та внесення її у генплан міста;
- залучення місцевих та закордонних громадських організацій, які готові частково фінансувати побудову притулку та утримання тварин;
- створення на базі притулку ветеринарного кабінету для надання платних послуг, ветаптеки, платної перетримки (готелю) для домашніх тварин тощо, для забезпечення притулку власними коштами. Платні послуги притулку можуть бути доступні і для сусідніх громад.

Дані заходи є довгостроковими, але вони вирішать проблеми взаємодії тварин та людей; зменшать чисельність тварин гуманним методом, не викликаючи суспільного спротиву, акцій протесту, відповідно до норм Європейського Союзу; допоможуть зарекомендувати Липовець як відкрите та безпечне місто для людей та тварин.


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь