ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ «Політика Героїв та підтримка ЗСУ»
Сьогодні відбулося засідання Комісії «Політика Героїв та підтримка ЗСУ» Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук.
Від Вінниччини у засіданні взяли участь заступник начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Андрій Кавунець та керівники структурних підрозділів ОВА. Також долучилися представники обласних установ, очільник Липовецької громади Віктор Бичков та Літинський селищний голова Анатолій Бичок.
Впровадження політики Героїв, яка є частиною Плану внутрішньої стійкості країни Президента України Володимира Зеленського, зосереджене на забезпечення потреб учасників бойових дій і ветеранів війни.
На порядку денному – низка питань щодо розвитку регіональної ветеранської інфраструктури, можливостей розширення діючих програм для ветеранів війни, надання соціальних послуг для військовослужбовців та членів їх сімей.
Зауважимо, що у Вінницькій області програма підтримки ветеранів війни діє з 2016 року. Наразі розробляються додаткові заходи, зокрема щодо підтримки та розвитку бізнесу (за пріоритетом ветеранського), які після погодження Мін'юсту будуть запущені в дію.
Продовжують працювати державні програми підтримки, зокрема, ветеранського бізнесу. Отримати кошти для заняття підприємництвом ветерани можуть в межах програми «Власна справа». Також захисники та захисниці, які прагнуть створити або розвивати свій бізнес, мають змогу отримати грант від держави на суму до 1 000 000 грн, а другий з подружжя – 500 000 грн на розвиток сімейного бізнесу.
В межах засідання за участі представників профільних міністерств обговорили можливість покращення програми доступного кредитування житла «єОселі» для військовослужбовців та ветеранів війни.
Йшлося й про роботу з відпрацювання проблемних аспектів щодо надання соціальних послуг, зокрема для осіб з числа ветеранів війни, з інвалідністю, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Було акцентовано на важливості поширення послуги з надання соціальної послуги з адаптації ветеранів війни та членів їх сімей (1 і 2 етап) в громадах.
Заступник Начальника ОВА зауважив, що Вінницька область здійснювала пілотування цієї послуги.
«У 2024 році 80 родин наших захисників та захисниць взяли участь у заїздах, де команда фахівців проводила програму з соціального відновлення та адаптації до цивільного життя. Загалом послугою вдалося охопити 185 осіб». – зауважив Андрій Кавунець.
Під час засідання зосередили увагу на фінансуванні підготовки спеціалістів, які працюють з ветеранами та членами їх родин.
Також розглянули інші питання, зокрема, щодо функціонування єдиної інформаційної платформи про інфраструктуру для військовослужбовців та ветеранів війни, розвитку в територіальних громадах адаптивного спорту, можливостей вдосконалення порядку розгляду звернень щодо нагородження військовослужбовців з метою мінімізації строків ухвалення рішень, підтримки регіональних медіа і масштабування цифрового музею для вшанування пам'яті героїв, які віддали своє життя під час захисту України.
За підсумками обговорення було визначено ключові завдання для опрацювання.
Ірина Верещук