Наближаємо перемогу і віримо в ЗСУ! Зберігаємо спокій і творимо прекрасне.
Через річку по льоду та зі всіх кутків села сходились нападівчани до сільського клубу в суботу. Та не одні вони-приїхали пошановувачі театрального мистецтва із Липівця, Скитки, Росоші, Іллінець…
У клубі мала відбутись прем»єра вистави «Кайдашева сім’я» за мотивами однойменної повісті Нечуя-Левицького. Це вже третя п»єса українських драматургів, яку аматорський колектив «Нападівчанка» підготував за час війни на підтримку ЗСУ.
У залі при вході-благодійна скринька, у яку кожен опускає свій благодійний внесок, кожен хто хоче наблизити нашу перемогу у війні.
Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували пам»ять полеглих за волю й незалежність України героїв. Пролунав Гімн України.
Театральне мистецтво – це дивовижний світ емоцій, образів, що оживають на сцені.
Режисер-постановник п»єси Валентина Степанівна Гривківська це добре знає. Це вона об»єднала десять талановитих жінок у самодіяльний колектив, вона підбирає репертуар, розподіляє ролі, адже добре знає хто на що здатний.
І ось зал затих, а із-за лаштунків на сцені лине приємний жіночий голос :
…Недалеко од Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру, розкинулось село Семигори. Під однією горою, коло зеленої левади, в глибокій западині стояла чимала хата Омелька Кайдаша. Хата потонула в старому садку…
І глядач насправді уявляє картину села минулого сторіччя-чепурна біла хатина, оточена яблуневим та вишневим цвітом, над нею літають тудівнички бджоли…
А на сцені у цей час сільська хата із піччю , розмальованою півниками , лежанкою, мисником і з горщиками та посудом, хата, в якій проживає сім»я Кайдашів.
Всі ролі, як і в попередніх п»єсах, розподілені між жінками. І старого Кайдаша, і його синів Карпа й Лавріна грають жінки. Але як грають!!!
Для них сцена - не просто місце для виступів, а простір, де розкривається їхній талант, де формується дружний колектив та народжуються позитивні емоції! З кожною новою п»єсою удосконалюється гра сільських самодіяльних акторів, їх образи. У складі колективу дорослі, але серед них є і школярка Софія Парубоча. Вона відмінно справляється зі своєю роллю не вперше.
Хочеться зазначити, що п"єса дарувала усім незабутні враження! Зала вибухала час від часу дружним сміхом, і теплі оплески глядачів лише підбадьорювали самодіяльних акторів.
По завершенні п»єси, глядачі стоячи аплодували самодіяльним акторам, а з-за лаштунків той же приємний жіночий голос промовляв:
-Ми бажаємо усім присутнім миру та взаємоповаги! Будьте щирими один до одного і не розмінюйте красу своєї душі на нікчемні сварки! Хай збудуться у Вас та Ваших близьких всі задуми і мрії, і найзаповітніша мрія усіх українців –переможний мир! Щоб був достаток у Ваших домівках та злагода в сім’ї кожного і у нашій Україні! Єднаймося-лише в єдності сила!
На сцену до акторів вийшов в.о. старости села Віктор Романов. Від імені усіх він привітав аматорський колектив "НАПАДІВЧАНКА" із відкриттям тетрального сезону у цьому році, подякував за майстерну гру і позитивні емоції, отримані під час перегляду вистави. За дорученням міського голови Віктора Бичкова він вручив керівнику колективу Валентині Гривківській Подяку міської ради за ініціативу, патріотизм , системну підтримку ЗСУ і наближення перемоги.
Привітав аматорський колектив і староста с. Росоша Юрій Кошалко, який разом із «Невгамовними бджілками», які плетуть захисні сітки для ЗСУ, приїхав подивитись прем»єру.
І на завершення успішного перегляду прибув староста села, який в даний час служить у ЗСУ, Василь Щербанюк. На згадку про зустріч зробили світлини.
Колектив бере активну участь у різноманітних заходах, зокрема, у Різдвяних та новорічних колядках, щедрівках, різних ярмарках. Виручені під час благодійних заходів кошти, жінки направляють на підтримку ЗСУ.
За попередні 4 виступи і коляду колектив зібрав близько 74500грн., на які придбали для Захисників 3 дрони-близько 47000грн. ,на 12000грн. - ліки, парафін-5000грн., чай,кава,теплі речі, засоби гігієни -7000грн. ,адресна допомога земляку -3500грн.. У цей вечір благодійна вистава зібрала близько 15000 грн.
Сільський клуб-це місце , де театральний аматорський колектив знаходить друзів, долає свої страхи, розкриває приховані таланти. Дівчата твердо знають-навіть маленькі добрі справи роблять Україну сильнішою!