"МИСТЕЦТВО ВОЛОНТЕРИТЬ, МИ БАЧИМО СЕРЦЕМ..."
У Липовецькій громаді відбулася презентація благодійного вернісажу "Мистецтво волонтерить: ми бачимо серцем the other side of life". Місцем проведення його стала актова зала Липовецького ліцею №1 ім. Василя Липківського.
Для старшокласників ліцею презентацію вернісажу провела ініціаторка його створення, липівчанка Алла Оленич, учителька української мови Лукашівської гімназії. Мистецтво здатне змінювати світ і бути настільки сильним, щоб волонтерити - сьогодні ми мали нагоду в цьому переконатися, ставши учасниками чудового зворушливого заходу. Арт-простір містить три локації: художні полотна художників-земляків, фото рідних і близьких з війни та книги про силу українського характеру. Серед книг про українських характерників – є документальна оповідь про українських жінок на війні, - одна з історій у них про випускницю школи, доньку пані Алли, нині військкора Анастасію Жук. Це та розумна, активна дівчинка, яка у свій час очолювала молодіжний виконком при Липовецькій міській раді, і яка вміла організувати своїх ровесників на будь-яку корисну справу. Та дівчинка, яка ще тоді вирізнялась з-поміж інших бійцівським характером, мала свою думку і вміла її відстояти.Сьогодні вона серед борців за волю й незалежність України.
Філолог за освітою, пані Алла захопливо знайомила слухачів із експонатами виставки. Як і більшість українців, родина пані Алли з перших днів широкомасштабного вторгнення на війні. Відстоюють і виборюють право українців жити на своїй землі під мирним українським небом. На вернісажі представлені картини брата Юрія та його дружини, намальовані у мирний час. Від них віє спокоєм, весняним теплом і впевненістю в завтрішньому дні. З того часу пролетіло більше тисячі днів, а лютий назавжди оселився у наших серцях.
Брат, який у лавах ЗСУ, донечка - військовий кореспондент, її чоловік-захисник України, крок за кроком наближають перемогу. Вдома за них хвилюються і щовечора з нетерпінням чекають звістки. Звідти, де лунають постріли, вибухи, де поруч ходить небезпека... За час презентації довелось пережити чимало надзвичайно трепетних і щемливих моментів.
Пані Алла спонукала слухачів до пригадування своїх власних історій, які вони пережили з початку повномасштабного вторгнення, ставила запитання, відповіді на які діти давали, поклавши руку на серце. З непідробною цікавістю учасники розглядали картини після презентації. Вони бачили історії нашого мирного довоєнного життя і погляди їх теплішали. З метою залучення ширшого кола митців-волонтерів, виставка постійно оновлюватиметься. До 11 червня кожен зможе насолодитися творчістю митців та зробити добру справу, адже всі кошти від виставки підуть на підтримку ЗСУ.
Алла Оленич запропонувала у межах виставки конкурс есе на тему " Український характер в горнилі історії."Роботи можна надсилати на електронну адресу olenich119@gmil.co Присутні на відкритті вернісажу мали змогу задонатити у благодійну скриньку кошти на підтримку ЗСУ.
Допомагаймо хто як може! Кожен на своєму місці виконує те, на що здатний, що вміє і робить це з душею. Підтримаймо благодійну акцію - вхід на виставку за донат! Лише спільно нам вдасться побороти те величезне зло, яке несе в собі "рузький мір".