Пошук

Що змінилося при повідомленні про суттєві зміни в майновому стані та відкриття валютного рахунка в установі банку – нерезидента?

Дата: 25.10.2023 14:30
Кількість переглядів: 157

Фото без описуЩо змінилося при повідомленні про суттєві зміни в майновому стані та відкриття валютного рахунка в установі банку – нерезидента? Разом із відновленням декларування, для декларантів повернувся обов’язок подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та відкриття валютного рахунка в установі банку – нерезидента. Втім, є деякі особливості. За загальним правилом ПСЗ, підстави для подання якого виникли з 12 жовтня 2023 року, подається протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення разового видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів (134 200 грн у 2023 році), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (далі – ПМ). ПВВР відповідні особи здійснюють в двадцятиденний строк після настання зазначених обставин.

 В той же час, Закон України від 20 вересня 2023 року № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» звільняє всіх суб’єктів декларування від обов’язку подання ПСЗ, ПВВР, підстави для подання яких виникли в період з 24 лютого 2022 року до 11 жовтня 2023 року включно.

 Також ПСЗ не подається декларантами, які під час повномасштабної війни (до моменту скасування або припинення дії воєнного стану) займаються волонтерською діяльністю, що підпадає під дію пункту 2-3 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції». Наприклад, якщо в період дії воєнного стану декларанту, який збирав/збирає кошти на підтримку ЗСУ, одноразово надходили кошти, розмір яких перевищував 50 ПМ і які в подальшому в повному обсязі були передані ним на підтримку ЗСУ (за наявності підтвердження використання коштів), то про такі надходження особа не подає ПСЗ.

 У разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунку в установі банку-нерезидента повідомлення про відкриття валютного рахунку може не подаватися, якщо такий рахунок був відкритий під час дії воєнного стану, використовувався виключно для отримання матеріальної допомоги, передбаченої законодавством іноземної держави (крім держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором), виплаченої за рахунок коштів іноземної держави (крім держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором) або міжнародної організації, та закритий протягом одного місяця з дня припинення чи скасування воєнного стану.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь