Пошук

ЗМІНИ В РОЗПОДІЛІ ОСВІТНЬОЇ СУБВЕНЦІЇ ДЛЯ ОПЛАТИ ПРАЦІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ У 2023 РОЦІ

Дата: 16.01.2023 08:46
Кількість переглядів: 264

Фото без опису

Освітня субвенція надходить із державного бюджету місцевим бюджетам на оплату праці з нарахуваннями для педагогічних працівників. Кошти освітньої субвенції отримують заклади загальної середньої освіти, зокрема приватні, та інші заклади, які здійснюють навчання згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсні центри.

Освітня субвенція щороку розподіляється між відповідними бюджетами на основі встановленої формули. Ця формула розраховується на підставі багатьох параметрів, зокрема: кількість учнів та студентів, які здобувають повну загальну середню освіту в закладах освіти, розрахункову наповнюваність класів, навчальні плани тощо. Однак фактична кількість ставок педагогічних працівників, фактичний фонд оплати праці педагогічних працівників не враховуються при розподілі освітньої субвенції між місцевими бюджетами.
За кошти субвенції не здійснюється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи та приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше ніж 25 осіб.

Наприкінці грудня минулого року уряд розподілив кошти освітньої субвенції між громадами на 2023 рік та вніс суттєві зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (постанова Кабінету Міністрів України № 1472 від 30.12.2022), зокрема:
🔹 запроваджується застосування коефіцієнта 0,9 до обсягів освітньої субвенції минулого року;
🔹 запроваджується розмір освітньої субвенції для оплати простою педагогічним працівникам;
🔹 обсяг субвенції визначатиметься без урахування додаткових годин навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття;
🔹 розрахунок освітньої субвенції від розрахункової наповнюваності класів (РНК), визначеної на 2022 бюджетний рік (фактично РНК за І семестр 2021 року).

Докладно про зміни та основні моменти визначення та розподілу освітньої субвенції 2023 року читайте на нашому вебсайті https://bit.ly/3QDs0Zm , зокрема про:
🔹 як визначається розмір освітньої субвенції для кожної області та територіальної громади у 2022 та 2023 роках;
🔹 у якому порядку залишки освітньої субвенції за попередні роки спрямовуватимуться до фонду МОН;
🔹 яким буде середній (розрахунковий) розмір заробітної плати педагогічних працівників з нарахуваннями на 2023 рік;
🔹 порядок отримання територіальними громадами коштів субвенції на оплату простою.

Дякуємо Міністерству освіти і науки України за оперативну розробку та оприлюднення листа з роз’ясненнями щодо освітньої субвенції 2023 (лист від 10.01.2023 № 1/385-23 https://bit.ly/3ICogFt ).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь