ЗАПАЛИЛИ СВІЧУ...ВШАНУВАЛИ ПАМ"ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ
ВШАНУВАЛИ ПАМ"ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ 1921—1923; 1932—1933; 1946—1947 років...
Сьогодні у Липовецькій громаді біля Пам"ятного знаку жертвам Голодоморів в Україні відбувся траурний мітинг приурочений цим подіям. В заході взяли участь міський голова ВІктор Бичков, секретарі ради й виконкому, начальники й працівники управлінь та відділів міської ради, священики українських церков, громадськість.
-Голодомор – геноцид української нації, скоєний керівництвом Радянського Союзу на чолі з Йосифом Сталіним шляхом штучно створеного масового голоду з метою знищення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагань українців збудувати самостійну, незалежну від Москви Українську Державу.
День пам'яті жертв голодоморів запроваджений Указом Президента України Віктора Ющенка у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
Для українців міжнародне визнання Голодомору є свідченням встановлення історичної справедливості щодо оцінки злочину проти людяності, скоєного стосовно українського народу, та демонстрацією засудження дій тоталітарного режиму, який знищив в Україні мільйони людей та підірвав національний дух українства.
Як розповідає історія, українцям довелося пережити три голодомори, під час котрих загинули мільйони людей . Голодомор в Україні 1921-1923р.р. відомий в історії, як масове знищення корінного українського населення з ознаками етнічної чистки через мор голодом , найбільш вразливим засобом знищення. Сьогодні росія намагається нас знищити градами, ракетами, відключенням електроенергії, газу... Боротьба, що точиться століттями продовжується. А українці не здаються! Не коряться , бо вільнолюбиві, бо нащадки славетного козацького роду, бо не раби,- зазначив у виступі міський голова. Голодомор – одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, - не підлягає забуттю….
Хвилиною мовчання вшанували присутні пам"ять знищених голодом .
Біля пам"ятного знаку виступили із промовами священики українських церков о. Василь Комарницький та о. Василь Загорянський і вершили чин Панахиди за безневинно убієнними голодом мільйонами українців.
До Пам"ятного знаку поклали колоски, живі квіти, хлібини та запалили лампадки...