Однією з трагедій людства 20 століття став Голокост-масове знищення євреїв нацистами під час Другої світової війни.

Про це в Липовці нам нагадують пам"ятні знаки, один з яких розташований у напрямку Нападівки (по праву руку в полі), інший - проти колишнього молокозаводу, теж справа.

Доглядати за їх благоустроєм закріплена Липовецька ЗОШ 2

Діти справляються із завданням і кілька разів на рік обкошують траву, насаджують деревця, квіти.

Учителька історії Олена Ненюкова проводить тут виховні години, уроки історії.

У свій час, до вивчення трагічних сторінок історії часів 2-ої світової долучилась група учнів школи під керівництвом ОЛени Ненюкової , яка очолила пошукову роботу в рамках проєкту "Захистимо пам'ять."

За час роботи групи зібрано чимало матеріалу, проведено ряд зустрічей, семінарів, конференцій, виступів, створено банери, буклети, відеопрезентації.

Як підсумок всієї проведеної роботи стало відкриття у Липовці 18 вересня 2019 року меморіального комплексу на місці масових розстрілів євреїв під час Другої світової війни, в рамках проекту "Захистимо пам'ять" та видання "Липовецький шлях вічних мандрівників", підготовлене вчителем історії Оленою Ненюковою й начальником Липовецького районного архіву Олександром Роговим.

Сьогодні міський голова Віктор Бичков спільно із вчителькою історії та директоркою школи побували у місцях пам"яті та визначилися із об"ємом робіт, необхідних аби благоустроїти ці території.