Пошук

ЛЮДИ, ЯКІ ЗМІНЮЮТЬ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ У ЗВ’ЯЗКУ З ВОЄННИМИ ДІЯМИ, Є ВПО ТА МАЮТЬ ПРАВО НА БВПД (безоплатну вторинну правову допомогу)

Дата: 17.03.2022 09:36
Кількість переглядів: 205

Фото без описуЛюди, які зараз змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями, є внутрішньо переміщеними особами. Це стосується людей, які після введення воєнного стану 24 лютого 2022 року перемістились з регіонів, де ведуться активні бойові дії, перелік яких визначений Урядом. Згідно з Законом України "Про безоплатну правову допомогу", внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

 

Також Уряд надав додаткові канали для звернення за довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Якщо раніше це були лише органи соціального захисту населення РДА та міст обласного значення, то тепер людина за довідкою зможе звернутись до уповноваженої особи громади, ЦНАПу, а згодом – просто подати заяву через Портал Дія.

 

Відповідні зміни Уряд ухвалив до постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 1 жовтня 2014 року https://bit.ly/3KOvBjc

 

Змінами передбачено, що у період дії воєнного стану внутрішньо переміщена особа для отримання довідки може звернутися до територіальної громади або ЦНАПу.

 

Уповноважена особа територіальної громади/ЦНАПу після реєстрації заяви формує електронну справу з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики для включення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

 

В подальшому також передбачена  можливість подавати звернення про включення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб через Портал Дія.

 

Наразі здійснюється доопрацювання інформаційних систем для реалізації цих механізмів.

 

«Через напад Росії на Україну та активні бойові дії на території нашої країни, з’являється все більше внутрішньо переміщених осіб. Держава надала їм можливість отримати матеріальне забезпечення, страхові виплати та соціальні послуги. І що не менш важливо – вони отримали правовий захист. Зокрема, актуальним для багатьох внутрішньо переміщених осіб є питання відшкодування, відновлення втрачених документів та інші правові питання. Вирішити їх допоможуть юристи системи БПД та адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу», - зазначила начальниця управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук.

 

Нагадуємо, що згідно з Законом України "Про безоплатну правову допомогу", внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складенні документів процесуального характеру.

 

А громадяни України, що звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, мають право на представництво інтересів з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік ВПО.

 

Довідково. Введення воєнного стану не призводить до обмежень прав суб’єктів на безоплатну правову допомогу, гарантованих Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Безоплатна правова допомога надається у порядку та за наявності підстав, визначених законом.

 

Насамперед отримати безоплатну правову допомогу можна за єдиним телефонним номером 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні у межах України).

 

Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:

 

скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR  , або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE ;

 

у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html  та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html  

 

у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/

 

правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.

 

Центри та бюро правової допомоги за можливості працюють дистанційно.

 

Джерело: https://minjust.gov.ua/uk/news/ministry/lyudi-yaki-zminyuyut-mistse-projivannya-u-zvyazku-z-voennimi-diyami-e-vpo-ta-mayut-pravo-na-bvpd


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь