У весняний період для ДСНС України особливо актуальним є питання запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь. Незважаючи на доволі прохолодну та вологу погоду, що встановилася на території Вінницького району спостерігаються непоодинокі випадки спалювання мешканцями  громади сухої рослинності. Такі дії суттєво відволікають органи та підрозділи ДСНС України від здійснення своїх безпосередніх функцій та спричиняють значні витрати паливно-мастильних матеріалів, які на сьогоднішній день є дороговартісними та в обмеженій кількості, що, у свою чергу, суттєво обмежує можливості пожежно-рятувальної служби оперативно реагувати на випадки можливих пожеж та руйнувань, які можуть виникнути у разі загострення військових дій.

Окрім цього, спалювання сухої рослинності у військовий час може бути прирівняне до диверсійної роботи, що спрямована на обмеження огляду місцевості бійцями Збройних сил України та територіальної оборони, подання світлових сигналів збройними силам Російської Федерації.

Особи, винні у виникненні пожеж у екосистемах будуть притягатись до адміністративної відповідальності відповідно до чинного законодавства. Спалювання сухої рослинності у військовий час може бути прирівняне до диверсійної роботи.