Пошук

ОПОВІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ Сигнал «Повітряна тривога»

Дата: 02.03.2022 11:44
Кількість переглядів: 6668

Сигнал подається автоматизованою системою оповіщення цивільного захисту з задіянням обласної мережі стаціонарних сирен.

 

Оголошення стану «Повітряна тривога»

  • Сигнал 1 – довгий безперервний сигнал сирени, тривалістю від 1 до 3 хвилин безперервно. В м. Вінниця Сигнал 1 може повторюватись від 1 до 3 разів.
  • Голосове повідомлення «Увага! Повітряна тривога» - повторюється тричі (за наявності відповідного обладнання). Одночасно з цим голосове повідомлення «Увага! Повітряна тривога» - повторюється тричі в ефірі місцевих радіоканалів та телеканалів (переривання звукового ефіру трансляції).

 

Відбій стану «Повітряна тривога»:

  • Сигнал 1 – короткий безперервний сигнал сирени, тривалістю до 30 секунд безперервно. В м. Вінниця Сигнал 1 може повторюватись від 1 до 3 разів.
  • Голосове повідомлення «Увага! Відбій повітряної тривоги» - повторюється тричі (за наявності обладнання). Одночасно з цим голосове повідомлення «Увага! Відбій повітряної тривоги» - повторюється тричі в ефірі місцевих радіоканалів та телеканалів (переривання звукового ефіру трансляції).

 

Дії населення у випадку оголошення «Повітряна тривога»:

Перебуваючи вдома:

  • Після надходження першого сигналу (довгий безперервний сигнал тривалістю 1-3 хв) ввімкнути телевізор або радіоприймач і уважно прослухати інформацію, яка поступила;
  • при можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;
  • закрити вікна, вимкнути усі електричні прибори та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, загасити печі, вимкнути світло;
  • швидко одягнутися та одягти дітей;
  • взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.

У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

 

Ні в якому разі не можна після сигналу "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА" залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі;

 

  • зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов'язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;
  • уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.
 

Перебуваючи на роботі:

  • виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій та Інструкцією, діяти за вказівками керівництва суб’єкта господарювання;
  • швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).

 

Перебуваючи у громадському місці:

  • вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти у відповідності з ними (йти в зазначені сховища або укриття).

 

Цифрові методи оповіщення населення:

Застосунок «Повітряна тривога» - встановлюється на смартфон, після чого можна обрати свій регіон проживання. Оповіщення відбувається в автоматичному режимі з задіянням «спливаючих» повідомлень та звукового сигналу (навіть коли вимкнено звук телефону)

 

 

Чат-бот «Свої» - інформаційний канал в Viber або Telegram, по якому місцева влада може надсилати повідомлення про надзвичайні ситуації, в тому числі – «Повітряна тривога»

 

 

 

 

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь