Пошук

Відповіді на актуальні запитання про додаткову та бустерну дози вакцини проти COVID-19

Дата: 05.01.2022 09:55
Кількість переглядів: 313

Додаткова доза вакцини проти COVID-19

Люди з рядом важких хвороб, у яких міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини проти COVID-19, можуть отримати додаткову дозу вакцини через 28-90 днів після другої (першої для вакцини Janssen/Johnson & Johnson), незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Такі рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) №18-10/2021-1 були затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України № 2770 від 13 грудня 2021 року.

Додаткова і бустерна доза - це одне й те саме?

Ні, це різні речі.

Бустерна доза - це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.

Додаткова доза - це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через  важкі хвороби дві дози вакцини (одна для вакцини Janssen/Johnson & Johnson) можуть не дати належного захисту.

В Україні бустерну дозу поки не застосовують.

Хто може отримати додаткову дозу вакцини?

  • Люди з різними видами раку крові (лейкоз, лімфоми, мієломи, гематологічні злоякісні пухлини тощо)
  • Люди з ВІЛ-інфекцією
  • Люди після трансплантації органів, трансплантації стовбурових клітин
  • Люди з аутоімунними захворюваннями, які отримують імуносупресивну або імуномодулюючу терапію
  • Люди після хімієтерапії або променевої терапії
  • Люди, які отримували високі дози стероїдів з будь-якої причини за місяць до вакцинації

Це неповний перелік станів та показань для отримання додаткової дози. Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним чи профільним лікарем. Той визначить, чи потрібна їй додаткова доза антиковідної вакцини, та у разі потреби випише їй направлення на щеплення.

Як отримати додаткову дозу?

Для цього треба звернутися до свого сімейного або профільного лікаря. Якщо лікар визначить, що вам потрібна додаткова доза антиковідної вакцини за медичними показаннями, він видасть направлення в довільній формі на щеплення третьою дозою.

Після цього треба записатися до найближчого пункту чи центру вакцинації та взяти з собою на щеплення направлення від лікаря.

Як робиться запис про додаткову дозу?

Лікар вакцинальної бригади має внести дані про введення додаткової дози до електронної системи охорони здоров'я як третю дозу з двох доз дводозної вакцини (3/2).

Чи впливає додаткова доза на термін дії документа про вакцинацію?

Введення додаткової дози не впливає на термін дії сертифікату чи міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Документ буде чинним 365 днів з дати введення другої дози.

Який інтервал для введення додаткової дози?

Додаткову дозу можна отримати щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини (або першої дози для вакцини Janssen) проти COVID-19. Оптимально ввести її в період до 3 місяців після другої дози.

Якою вакциною роблять додаткову дозу?

Додаткова доза для осіб із тяжкими захворюваннями рекомендована незалежно від того, вакцина якого виробника була використана для перших двох доз.

Додаткова доза вводиться тією ж вакциною, якою було введено дві попередні дози. Якщо ця вакцина відсутня, то можлива комбінація вакцин за затвердженими в Україні схемами.

Якщо особа отримала дві дози вакцини за змішаною схемою, то третя (додаткова) доза має бути зроблена вакциною, що використовувалась для введення другої дози.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь