Таке рішення ухвалила Державна комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Так, в Україні почнуть діяти такі обмеження:

-школи, дитсадки та вузи працюють за умови 80% вакцинованого персоналу принаймні однією дозою;

-заборонені масові заходи за участю більше однієї людини на 4 кв. метра площі території або з наповненістю залів більше двох третин місць в кожному окремому залі;

- не більше чотирьох чоловік за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами-мінімум 1,5 метра;

-кінотеатри та інші Заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше двох третин місць або 50% місць в кожному окремому залі;

-спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть при обмеженні кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 кв. метрів площі.

 

Обмеження не діятимуть, якщо 80% учасників, організаторів заходів або працівників закладів мають принаймні одне щеплення від COVID або негативний ПЛР або експрес-тест (діє 72 години). Підтвердити вакцинацію можна буде за допомогою covid-сертифіката.

 

Залишається водночас обов'язкове носіння масок та дотримання соціальної дистанції в громадських місцях та транспорті.