Пошук

Профілактичні заходи під час роботи в умовах підвищеної температури повітря

Дата: 13.07.2021 11:17
Кількість переглядів: 404

 

Фото без опису

Останнім часом в Україні спостерігається доволі висока температура повітря. Стовпчики термометра сягають до +30 ºС. У таких умовах роботодавцям необхідно організувати оптимальний режим праці та відпочинку, аби не допустити перегріву працівників, а також відкоригувати час роботи працівників у спекотні дні.

Державними санітарними нормами «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень» (далі – ДСН 3.3.6.042-99), затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.12.1999 № 42, регламентовано норми мікроклімату в межах робочої зони виробничих приміщень, закладів, установ незалежно від їх форми власності та підпорядкування. Оптимальні та допустимі показники мікроклімату є різними для різних категорій робіт за показниками важкості. Проте верхньою межею температури на постійних робочих місцях (де працівник проводить більше половини свого робочого часу або не менше 2 годин поспіль), є температура +28 ºС. Робота при температурі повітря вище +37 ºС належить до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. 

Засоби і заходи з нормалізації мікрокліматичних умов можуть бути різними: влаштування жалюзі та світловідбиваючих плівок на засклених поверхнях; максимальне використання природної вентиляції; влаштування систем кондиціювання; застосування спеціального одягу та засобів захисту.

Так, для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

З метою профілактики зневоднення організму необхідно правильно дотримуватись питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю +10-15 ºС. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відновлювати втрату солей та мікроелементів, що втрачаються з організму разом із потом. Для цього необхідно вживати підсолену воду, мінеральну лужну воду, кисломолочні напої. Пити воду слід часто і невеликими порціями, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму – оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність. При температурі повітря більше 30 ºС та при виконанні робіт середньої тяжкості необхідно випивати не менше 0,5 л води на годину.

Крім того, для підтримання імунітету і зниження інтоксикації організму фахівці рекомендують вживати фрукти й овочі.

Проте всі ці заходи є недостатньо ефективними при виконанні робіт на відкритих майданчиках. Тому слід організовувати оптимальні режими праці та відпочинку. Іноді навіть необхідно змінити розпорядок робочого дня і перенести години роботи на ранковий або вечірній час. Сумарна тривалість роботи при температурі більше 28 ºС не повинна перевищувати 4-5 годин за зміну.

Для допуску працівників до робіт в умовах підвищеної температури повітря їм необхідно пройти попередній (під час прийняття на роботу) та періодичний (протягом трудової діяльності) медичний огляд відповідно до наказу МОЗ України «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 № 246.

І наприкінці хотілось би ще раз нагадати всім роботодавцям про їхній обов’язок щодо повідомлення про факт настання нещасного випадку на виробництві у строки, передбачені чинним законодавством. Своєчасне повідомлення та об’єктивне розслідування нещасного випадку дасть можливість розроблення відповідних заходів для усунення причин, які призвели до його настання, а також забезпечить соціальний захист працівників.

 

Липовнцьке відділення УВД ФССУ

у Вінницькій області

Тел.: (04358) 2-11-56

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь