Прожитковий мінімум — це вартісна оцінка споживчого кошика, що містить мінімальні набори продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг, необхідних для збереження здоров'я людини і забезпечення її життєдіяльності.

В Україні з 1 липня відбулося чергове збільшення прожиткового мінімуму, відповідно до якого зростуть виплати з деяких видів допомог.

Згідно Законом № 1082-ІХ «Про Державний бюджет України на 2021 рік». прожитковий мінімум становить:

  • для працездатних осіб - 2379 грн;
  • для дітей віком до 6 років - 2013 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років - 2510 грн;
  • для осіб, які втратили працездатність - 1854 грн.

 

У зв'язку з цим повідомляємо, яка сума середньомісячного доходу дозволяє громадянам мати право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, складанні документів процесуального характеру, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

Працездатна особа має право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо ваш середньомісячний дохід не перевищує 4758 грн.

Непрацездатна особа має право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо ваш середньомісячний дохід не перевищує 3708 грн.

Увага! Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають і інші категорії громадян - детальніше про це можна почитати в Законі України "Про безоплатну правову допомогу" за посиланням https://bit.ly/3dSxQBa.

Також, нагадуємо, що отримати консультації з правових питань Ви можете звернувшись  до Липовецького бюро правової допомоги Козятинського місцевого центру, яке працює з понеділка по п'ятницю з 08-00 до 17-00 за адресою:  м.Липовець, вул.Некрасова, 4, або за тел. 2-33-33.

Єдиний всеукраїнський телефонний номер системи безоплатної правової допомоги

0-800-213-103

(цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

 

Олена СВІРСЬКА,

головний спеціаліст

Липовецького бюро

правової допомоги