Рішення сесії міської ради №2576 «Про затвердження звіту про роботу фінансового управління Липовецької міської ради за 2025 рік»
| Властивість | Значення |
|---|---|
| Скликання: | 8 скликання |
| Сесія: | 101 сесія |
| Тип документу: | Рішення сесії міської ради |
| Дата прийняття: | 20.01.2026 |
| Дата оприлюднення: | 22.01.2026 |
| Номер документу: | 2576 |
| Назва документу: | Про затвердження звіту про роботу фінансового управління Липовецької міської ради за 2025 рік |
| Прикріплені файли: |

ЛИПОВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА
ВІННИЦЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ № 2576
|
20 січня 2026 року |
м. Липовець |
101 сесія 8 скликання |
Про затвердження звіту про роботу фінансового управління Липовецької міської ради за 2025 рік
Відповідно до рішення 99 сесії міської ради 8 скликання від 23 грудня 2025 року № 2543 «Про план роботи міської ради 8 скликання на 2026 рік», Положення про фінансове управління Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області, затвердженого рішенням 77 сесії міської ради 7 скликання від 12 листопада 2020 року № 814 «Про створення фінансового управління Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області, затвердження Положення про фінансове управління та вжиття заходів щодо його державної реєстрації» (зі змінами), враховуючи клопотання фінансового управління Липовецької міської ради від 02 січня 2026 року № 02-36/13, висновок постійної комісії міської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, керуючись пунктом 7 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити звіт про роботу фінансового управління Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області за 2025 рік (додається).
2. Фінансовому управлінню (Галина ПОЄДИНОК) забезпечити розміщення звіту на офіційному сайті міської ради.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (голова комісії Микола БОНДАРЕНКО).
|
Міський голова |
Віктор БИЧКОВ |
|
|
Додаток |
|
Звіт про роботу фінансового управління Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області за 2025 рік |
|
Згідно з пунктом 36 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України фінансове управління – установа, що відповідно до законодавства України здійснює функції зі складання, виконання місцевого бюджету, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами місцевого бюджету.
Фінансове управління Липовецької міської ради створене міською радою з метою здійснення організаційно-функціональних повноважень у фінансовій сфері для забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку Липовецької територіальної громади, ефективного використання його фінансових ресурсів, формування та виконання бюджету, який забезпечує фінансовими ресурсами виконання власних та делегованих повноважень органів місцевого самоврядування, виконання функцій в межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетним кодексом України та іншим бюджетним законодавством України.
ОСНОВНА ДІЯЛЬНІСТЬ ГОЛОВНОГО РОЗПОРЯДНИКА БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ
Фінансове управління Липовецької міської ради протягом 2025 року організовувало складання, виконання місцевого бюджету, здійснювало контроль за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, здійснювало загальну організацію та управління виконанням місцевого бюджету, координувало діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету, здійснювало контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу щодо виконання місцевого бюджету.
З метою забезпечення безперебійності бюджетного процесу працівниками фінансового управління у законодавчо визначені терміни складено річний та помісячний розпис доходів, видатків загального та спеціального фондів бюджету Липовецької територіальної громади на 2025 рік.
Для забезпечення збалансованості бюджету затверджений розпис фінансування бюджету громади на 2025 рік. Відповідно до порядку, розпис направлено в управління Державної казначейської служби України у Липовецькому районі Вінницької області. Згідно з уточненим розписом дохідна частина загального фонду бюджету, з урахуванням трансфертів, на 2025 рік затверджена в сумі 288 791 583 грн 64 коп. видаткова частина загального фонду місцевого бюджету, з урахуванням трансфертів, на 2025 рік склала – в сумі 272 105 556 грн 36 коп.
Зведені планові показники бюджету на 2025 рік відображені в програмному забезпеченні АIС «Місцеві бюджети» та на паперових носіях, зокрема: розпис доходів загального та спеціального фондів зведеного місцевого бюджету, розпис асигнувань загального і спеціального фондів за повною економічною класифікацією зведеного місцевого бюджету, розпис фінансування та кредитування, обсяги та розподіл міжбюджетних трансфертів з державного та обласного бюджетів.
Підготовлено та доведено до головних розпорядників коштів лімітні довідки на 2025 рік в розрізі 48 кодів програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, що є підставою для формування та затвердження в установленому порядку кошторисів та планів асигнувань розпорядниками.
Фінансовим управлінням погоджувалась мережа розпорядників і одержувачів коштів місцевого бюджету, реєстри змін до мережі розпорядників і одержувачів коштів місцевого бюджету (затверджено 84).
Щоденно, протягом 2025 року, в процесі виконання бюджету розроблялися та систематизувалися казначейські документи по доходах та видатках бюджету Липовецької територіальної громади.
Щоденно опрацьовувалися та перевірялися звіти щодо залишків бюджетних призначень по розпорядниках коштів, залишків коштів на бюджетних рахунках.
Проводилося фінансування бюджетних установ згідно поданих заявок (пропозицій) про виділення коштів з рахунків місцевого бюджету на рахунки головного розпорядника бюджетних коштів та реєстрів бюджетних фінансових зобов’язань, зареєстрованих в управлінні Держказначейства України у Липовецькому районі, в межах затверджених бюджетних призначень.
Щоденно формувалася значна кількість фінансових зобов’язань розпорядниками коштів, по результатах яких працівниками відділу бухгалтерського обліку та звітності підготовлено 551 розпоряджень про виділення коштів з рахунків місцевого бюджету, окремо по загальному та спеціальному фондах.
Крім того, заповнені в програмному забезпеченні Міністерства фінансів України «Merezha_ST» та подані в паперовому та електронному вигляді показники планів за мережею, штатами і контингентами установ, що фінансуються з бюджету, на 2025 рік.
Готувалася та надавалася в межах повноважень інформація для розроблення проекту Програми економічного і соціального розвитку Липовецької територіальної громади на 2026 рік в частині реалізації основних напрямків бюджетної та податкової політики. В рамках підготовки прогнозу бюджету Липовецької територіальної громади на середньостроковий період була здійснена експертиза проєктів публічних інвестиційних проєктів.
Працівниками фінансового управління протягом року готувалися листи, звернення та пропозиції до вищих органів влади та інших установ з різних питань в частині бюджету та фінансів, з питань забезпечення фінансовим ресурсом, готувалися та направлялися інші пропозиції щодо проблемних питань виконання місцевих бюджетів.
Працівниками фінансового управління відстежувалися та опрацьовувалися зміни до Бюджетного кодексу України.
Під час виконання бюджету Липовецької територіальної громади у 2025 році давалась оцінка і здійснювався аналіз стану виконання дохідної та видаткової частин бюджету, обраховувався очікуваний обсяг надходжень у звітному році та прогнозний на наступні бюджетні періоди. Також, здійснювався пошук додаткових та альтернативних джерел надходжень. Постійно опрацьовувались пропозиції головних розпорядників бюджетних коштів щодо внесення змін до розпису бюджету Липовецької ТГ та готувалися відповідні довідки згідно з законодавством.
Протягом року підготовлено 412 довідок змін до розпису бюджету Липовецької ТГ, з них:
323 довідок змін до розпису загального та спеціального фонду по доходах та видатках бюджету;
89 довідки змін у розпис фінансування до джерел фінансування бюджету при внесенні змін до розпису видатків.
Всього протягом 2025 року перевірено та погоджено 115 електронних повідомлень та 90 електронних висновків про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, які зараховуються до місцевих бюджетів або підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами.
На виконання статті 78 Бюджетного кодексу України готувались висновки фінансового управління Липовецької міської ради про обсяг залишку бюджетних коштів загального та спеціального фондів (крім власних надходжень бюджетних установ) бюджету громади, висновки про перевиконання доходної частини загального фонду бюджету Липовецької міської ради. На підставі офіційних висновків фінансового органу та з врахуванням пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів, працівниками підготовлено та винесено на розгляд міської ради 18 проєктів рішень сесії міської ради щодо внесення змін до бюджету Липовецької ТГ на 2025 рік.
Так, на утримання бюджетних установ та проведення заходів у 2025 році був направлений додатковий фінансовий ресурс в сумі 51 864 069 грн, а саме:
вільний залишок бюджетних коштів загального фонду бюджету в сумі 28 821 018 грн;
за рахунок перевиконання дохідної частини в сумі 23 043 051 грн.
Підготовлена пояснювальна записка до зведення планових показників по мережі, штатах і контингентах установ, що фінансуються з місцевих бюджетів, інформація про кількість бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів у розрізі рівнів бюджетів та за галузевою ознакою, пояснення фактів росту мережі закладів і чисельності працівників бюджетних установ/закладів.
Для забезпечення якісної роботи опрацьовувалися зміни до програмного забезпечення Міністерства фінансів України «Merezha_ST».
Працівниками фінансового управління щоденно здійснюється аналіз виконання розпису доходів бюджету Липовецької міської ради, зведена інформація щомісячно розміщується на сайті Липовецької міської ради.
Щомісячно виконували доручення Міністерства фінансів України щодо подання інформації про стан фінансування соціальних виплат з бюджету в програмному забезпеченні «АIС Соціальні виплати». Опрацьовувались постійні зміни в цьому програмному забезпеченні.
Щомісячно виконували доручення Міністерства фінансів України та департаменту фінансів Вінницької ОВА щодо направлення змін до розпису бюджету Липовецької міської ради, надавали інформацію про чисельність працівників бюджетних установ, що утримуються за рахунок місцевого бюджету.
На виконання доручення департаменту фінансів Вінницької ОВА щомісячно надавалась: інформація щодо здійснення аналізу надходження до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб, утриманого з доходу від надання в оренду земельних часток(паїв); інформація щодо використання коштів місцевих бюджетів, готували інформацію щодо використання земельного фонду; про стан нарахування та виплати заробітної плати; щодо розподілу вільних залишків, коштів, отриманих від перевиконання дохідної частини загального фонду, інформація щодо уточнених планових показників залишків коштів на рахунках місцевих бюджетів; щодо виконання завдання щодо відсічі збройної агресії; щодо спрямування коштів на виконання завдань оборони та захисту безпеки населення; про нарахування та виплату літніх відпускних працівникам закладів освіти.
Протягом звітного періоду готувалася та подавалася в департамент фінансів Вінницької обласної військової адміністрації наступна інформація:
1) інформація про невиконання доходів загального та спеціального фонду та зниження надходжень або приросту більш, як у 1,5 рази порівняно з відповідним періодом минулого року;
2) звіти по мережі, штатах та контингентах установ, що фінансуються з місцевих бюджетів за 2025 рік за кожним кодом Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів. Підготовлена пояснювальна записка до звіту по мережі, штатах та контингентах установ, що фінансуються з місцевих бюджетів по бюджету Липовецької територіальної громади.
Розроблялись діаграми по виконанню планових показників по доходах і видатках бюджету Липовецької ТГ, структурі дохідної частини бюджету, динаміці видатків, видатках загального та спеціального фондів у розрізі програмної класифікації, головних розпорядників бюджетних коштів, структурі видатків, у тому числі в розрізі галузей, головних розпорядників бюджетних коштів, економічної класифікації видатків.
Щоквартально надавали інформацію щодо наповнення доходів місцевого бюджету у 2025 році, інформацію щодо здійснення аналізу ефективності використання земель державної та комунальної власності та вишуканню додаткових резервів наповнення місцевих бюджетів; про видатки на виконання завдань щодо відсічі збройної агресії.
Щомісячно опрацьовувались звіти управління Державної казначейської служби України у Липовецькому районі про виконання місцевого бюджету, проводилась підготовка аналізів виконання бюджету Липовецької територіальної громади по видатках та кредитуванню в розрізі програмної класифікації видатків бюджету по загальному та спеціальному фондах, а також пояснювальна записка до аналізу виконання бюджету по видатках та кредитуванню.
Спеціалістами фінансового управління здійснювався контроль щодо забезпечення дотримання вимог ст. 77 Бюджетного кодексу України щодо врахування повної потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, забезпечення дотримання суворої фінансово-бюджетної дисципліни; за недопущенням росту дебіторської та кредиторської заборгованості бюджету, скороченням неефективних видатків бюджету, своєчасністю виплати заробітної плати, оптимізацією витрат по використанню бюджетних коштів.
Проводився контроль за виконанням заходів щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів.
Керівник фінансового управління брав участь в роботі виконавчого комітету Липовецької міської ради, в апаратних нарадах при міському голові, у тижневих нарадах.
На засіданнях виконавчого комітету Липовецької міської ради при розгляді звіту про виконання бюджету за відповідний період опрацьовувалися питання стану фінансово-бюджетної дисципліни.
Результатом спільної роботи у сфері фінансів, спрямованої на виконання дохідної частини місцевого бюджету у 2025 році, є показник надходжень у загальному обсязі 298 535 223 грн, або 103,4% до уточненого плану за доходами загального фонду.
ОРГАНІЗАЦІЯ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ
Фахівцями фінансового управління з метою належної організації бюджетного процесу та своєчасного реагування на проблемні питання розпорядників бюджетних коштів протягом 2025 року розроблялися розпорядчі документи локального характеру, спрямовані на налагодження бюджетного процесу, недопущення кредиторської заборгованості та унеможливлення виникнення непродуктивних витрат.
Протягом 2025року було видано 28 наказів начальника управління щодо внесення змін до розпису доходів та видатків Липовецької міської ради на 2025 рік.
Фінансове управління виступило ініціатором та розробником 32 проєктів рішень міської ради та її виконавчого комітету, з яких: 18 проєктів рішень міської ради щодо внесення змін до бюджету громади; 4 проєктів рішень сесії міської ради та 4 проєктів рішень виконавчого комітету міської ради щодо звітності про виконання місцевого бюджету територіальної громади за відповідні бюджетні періоди; 1 проєкт рішення виконавчого комітету та 1 проєкт рішення сесії міської ради з питання схвалення/розгляду прогнозу бюджету на середньостроковий період 2026-2028 років; 1 проєкт рішення щодо затвердження Положення про організацію здійснення гендерного аналізу бюджетних програм; 1 проєкт рішення сесії міської ради про затвердження ключових принципів і пріоритетів у організації виконання бюджету на 2026 рік; 1 проєкту рішення сесії міської ради про затвердження бюджету на 2026 рік та 1 проєкту рішення виконавчого комітету міської ради про схвалення місцевого бюджету на 2026 рік.
ГЕНДЕРНА СКЛАДОВА В ОРГАНІЗАЦІЇ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ
У звітному періоді в громаді започатковано системну інтеграцію гендерного підходу в бюджетний процес як складової належного управління публічними фінансами. Гендерна складова розглядається не як окремий елемент бюджетування, а як інструмент підвищення якості планування, виконання та оцінки бюджетних програм з урахуванням різних потреб жінок і чоловіків.
На першому етапі було проведено гендерний аналіз 53 бюджетних програм, що фінансуються з місцевого бюджету. Аналіз охопив оцінку цілей програм, структури видатків, кола бенефіціарів та потенційного впливу програм на різні соціальні та демографічні групи населення. За результатами аналізу програми було умовно згруповано за ступенем гендерної чутливості (гендерно нейтральні, змішані та гендерно чутливі), що дало змогу сформувати первинне уявлення про реальний гендерний вимір місцевих видатків.
Усвідомлюючи необхідність переходу від разових аналітичних заходів до сталого механізму, рішенням Липовецької міської ради затверджено Порядок здійснення гендерного аналізу бюджетних програм, який визначає єдині підходи, принципи, методи та етапи проведення такого аналізу на рівні громади. Прийняття Порядку створило інституційну основу для впровадження гендерного підходу в бюджетний процес та забезпечило нормативне закріплення відповідних процедур.
Відповідно до затвердженого Порядку, гендерний аналіз бюджетних програм здійснюється на етапах планування, виконання та оцінки результативності бюджетних програм з урахуванням можливостей розпорядників бюджетних коштів, наявності статистичних та адміністративних даних, а також специфіки окремих сфер бюджетного фінансування. Особливу увагу приділено тим програмам, результати яких безпосередньо впливають на соціально вразливі групи населення або мають потенційно різний вплив на жінок і чоловіків.
Таким чином, у громаді закладено підґрунтя для поетапного розвитку гендерно орієнтованого бюджетування: від первинної діагностики бюджетних програм — до формування процедурного та методологічного каркасу. Надалі гендерна складова бюджетного процесу розглядатиметься як інструмент підвищення ефективності використання бюджетних коштів, прозорості управлінських рішень та орієнтації бюджету на реальні потреби населення громади.
ОРГАНІЗАЦІЯ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ
У 2025 році у фінансовому управлінні запроваджено систему внутрішнього контролю як складову належного управління бюджетними ресурсами та підвищення відповідальності за прийняття управлінських рішень. Формування системи внутрішнього контролю здійснювалося відповідно до вимог бюджетного законодавства та з урахуванням рекомендацій щодо організації внутрішнього контролю в органах місцевого самоврядування.
У межах впровадження системи внутрішнього контролю визначено основні процеси діяльності фінансового управління, ідентифіковано потенційні ризики, встановлено контрольні заходи та розподілено відповідальність між посадовими особами. Особливу увагу приділено забезпеченню дотримання бюджетної дисципліни, законності фінансових операцій, достовірності бюджетного планування та звітності.
Запровадження системи внутрішнього контролю сприяло впорядкуванню внутрішніх процедур, підвищенню прозорості фінансових процесів та створенню умов для своєчасного виявлення і мінімізації фінансових ризиків. У подальшому система внутрішнього контролю розглядатиметься як інструмент постійного вдосконалення управління місцевими фінансами та підвищення ефективності діяльності фінансового управління в цілому.
РЕГУЛЯТОРНА ДІЯЛЬНІСТЬ
З метою прозорого та ефективного встановлення місцевих податків і зборів на території Липовецької територіальної громади був розроблений проєкт рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Липовецької територіальної громади».
Керуючись нормативними актами у сфері регуляторної політики проєкт цього рішення був погоджений у Південно-західному міжобласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України та Державній регуляторній службі України. За сукупністю позитивних висновків, проведених громадських слухань, депутатським корпусом Липовецької міської ради 8 скликання 24 червня 2025 року було затверджено рішення № 2373 «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Липовецької територіальної громади». Копія цього рішення 30 червня 2025 року направлена до Вінницької державної податкової інспекції ГУ ДПС у Вінницькій області. Це рішення набуде чинності 01 січня 2026 року.
З метою оцінки початкового стану суспільних відносин, на які впливає вище вказаний регуляторний акт, визначення кількісних та якісних показників, що дозволять надалі (повторно та періодично) оцінити, чи досягає акт своїх цілей, і зібрати дані для подальшого контролю його ефективності, забезпечуючи прозорість та підзвітність, у грудні 2025 року було проведено базове відстеження результативності цього регуляторного акта. Звіт про результати відстеження оприлюднений на сайті Липовецької міської ради у розділі «Регуляторна діяльність».
На виконання розпорядження від 06 липня 2021 року № 120-р «Про затвердження Плану-графіка заходів з відстеження результативності регуляторного акта» фінансове управління проводило у грудні 2025 році періодичне відстеження результативності регуляторного акта – рішення 16 сесії Липовецької міської ради 8 скликання від 30 червня 2021 року № 394 «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Липовецької територіальної громади». Звіт про результати відстеження оприлюднений на сайті Липовецької міської ради у розділі «Регуляторна діяльність».
ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЛОВОДСТВА І КОНТРОЛЮ, ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, ЗАСТОСУНОК ЕЛЕКТОРОННИХ СЕРВІСІВ
Реєстрація документів в управлінні здійснюється за трьома документо-потоками: вхідні документи; вихідні документи; внутрішні документи.
Діловодство в установі, ключові вимоги до створення документів, бланки документів, особливості складання певних видів документів, приймання та первинне опрацювання документів, реєстрація, контроль за виконанням документів, складання номенклатури справ та інше ведеться на належному рівні.
Протягом звітного року у журналі вхідної документації зареєстровано 778 документи вхідної кореспонденції. Найбільше документів надійшло від головних розпорядників коштів місцевого бюджету – 223, Липовецької міської ради-157, Департаменту фінансів Вінницької ОДА – 89.
Більшість питань, які піднімалися у листуванні стосувалися сфери державних фінансів, використання коштів місцевих бюджетів, реалізації бюджетних програм, фінансування окремих заходів тощо.
З січня по грудень 2025 року взято на контроль 94 листів-документів, які перебувають на контролі та потребують постійного (щотижневого, щодекадного, щоквартального, щомісячного або щорічного) інформування. Для організації належного контролю за виконанням доручень та завдань в управлінні формуються контрольні справи у яких накопичується звітність щодо виконання доручень та завдань.
Запити на інформацію від фізичних, юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», власником якої є фінансове управління, реєструвалися окремо від загальних вхідних документів. Згідно цього журналу, протягом звітного року зареєстровано 9 запитів на публічну інформацію, на які у визначені законом терміни були підготовлені відповіді.
Працівниками управління у продовж 2025 року було створено 442 документи, які знайшли своє відображення у журналі вихідної документації. Найбільше, 137 документів направлені до департаменту фінансів Вінницької ОВА, як відповіді на контрольні завдання.
У фінансовому управлінні з метою реалізації політики відкритих даних, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», наказом начальника фінансового управління від 05 травня 2021 року №26 призначена відповідальна особа, яка оприлюднює набори даних на офіційному веб-сайті Липовецької міської ради та Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та надає актуальну інформацію для їх наповнення.
Працівниками фінансового управління за допомогою засобів електронного зв’язку здійснюється передача та прийняття інформації, електронних документів, ведеться їх впорядкування та електронний облік.
Підтримується постійний зв'язок за допомогою електронних засобів з департаментом фінансів Вінницької ОВА, з бюджетними установами, закладами та організаціями.
Проводилася робота щодо обслуговування та моніторингу працездатності програмного забезпечення, інсталяції програмного забезпечення; доступу користувачів до внутрішніх інформаційних ресурсів, локальної комп’ютерної мережі та інше.
Надавалась допомога головним розпорядникам бюджетних коштів щодо здійснення реєстрації учасників бюджетного процесу на місцевому рівні комп’ютерної програми Міністерства фінансів «Інформаційно-аналітична система управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA» згідно методичних рекомендацій; допомога та консультації щодо впровадження даної комп’ютерної програми для супроводження на всіх рівнях процесу підготовки та моніторингу виконання бюджету. Так, у цій Інформаційно-аналітичній системі «LOGICA» забезпечено реєстрація/перереєстрація фінансового органу, інших учасників бюджетного процесу на 2026 рік. Забезпечено подання інформації, що міститься в бюджетних запитах, поданих головними розпорядниками коштів місцевого бюджету.
Бюджетні запити згідно з Формою 2025-1, 2, 3 в загальній кількості 101 опрацьовані з точки зору їх відповідності меті, пріоритетності, дієвості та ефективності використання бюджетних коштів та затверджені працівниками фінансового управління в Інформаційно-аналітичній системі «LOGICA».
В Інформаційно-аналітичній системі «LOGICA» опрацьовані та затверджений 191 паспорт бюджетних програм закладів головних розпорядників бюджетних коштів за 2025 рік: 25 паспорт бюджетних програм Липовецької міської ради; 23 паспортів бюджетних програм відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Липовецької міської ради; 78 паспорт бюджетних програм відділу освіти Липовецької міської ради; 26 паспорти бюджетних програм управління соціального захисту та охорони здоров’я Липовецької міської ради; 3 паспорти бюджетних програм служби у справах дітей Липовецької міської ради; 33 паспорти відділу культури, молоді та спорту; 3 паспортів бюджетних програм фінансового управління Липовецької міської ради.
Виконані вимоги наказу Міністерства фінансів України щодо подання витягів основних показників рішення про місцевий бюджет (щодо прогнозу бюджету на середньостроковий період 2026-2028 років, проєкту та затвердженого рішення про бюджет на 2026 рік) до серверу Інформаційно-аналітичної системи «LOGICA».
ОРГАНІЗАЦІЯ СЕРЕДНЬОСТРОКОВОГО ПЛАНУВАННЯ
У 2025 році фінансовим управлінням організовано та забезпечено на належному рівні процес складання і затвердження проєкту бюджету громади на середньостроковий період 2026–2028 років. Робота здійснювалася з дотриманням вимог бюджетного законодавства та принципів середньострокового бюджетного планування, що дало змогу забезпечити послідовність бюджетної політики та прогнозованість фінансових рішень.
У ході підготовки проєкту бюджету було проведено аналіз макроекономічних та фінансових показників, оцінено ресурсні можливості бюджету, враховано пріоритети соціально-економічного розвитку громади та фінансові потреби головних розпорядників бюджетних коштів. Особливу увагу приділено узгодженню показників на трирічний період, забезпеченню реалістичності прогнозів доходів і видатків та дотриманню принципу збалансованості бюджету.
Таким чином, формування проєкту бюджету на 2026–2028 роки стало важливим етапом у впровадженні середньострокового підходу до управління місцевими фінансами та створило підґрунтя для стабільного фінансового планування і реалізації пріоритетних завдань розвитку громади.
ОРГАНІЗАЦІЙНА ТА КАДРОВА РОБОТА
Для досягнення належної взаємодії фінансового управління із іншими розпорядниками бюджетних коштів, апаратом міської ради, виконавчим комітетом, постійними комісіями міської ради, був сформований річний план роботи управління (із помісячною та поквартальною розбивкою), який повністю адаптований до ІАС «LOGICA».
За звітний період підготовлено 136 наказів, в тому числі з основної діяльності – 69, з кадрових питань - 33, з відпусток –20, за відрядженнями – 14.
Наказами начальника управління було:
затверджено номенклатуру справ;
затверджено паспорт бюджетної програми;
затверджено Порядок та графік особистого прийому громадян у фінансовому управлінні;
затверджено План заходів по запровадженню системи внутрішнього контролю у фінансовому управлінні;
затверджено інструкцію з організації та здійснення внутрішнього контролю;
затверджені Адміністративні регламенти із виконання функцій фінансового управління;
утворено постійно діючу комісію з питань прийняття, введення в експлуатацію основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, інвентаризації та списання матеріальних цінностей;
призначено відповідального за проведення експертної оцінки публічних інвестиційних проєктів;
затверджений план роботи з кадрами на 2026 рік;
затверджений план роботи з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів на 2026 рік;
затверджений графік відпусток на 2026 рік.
Для удосконалення професійних знань та навиків спеціалістів управління протягом звітного року широко використовувалися можливості українського електронного сервісу державних послуг, розробленого Міністерством цифрової трансформації України – ДІЯ. Через застосунок «Цифрова освіта» спеціалістами фінансового управління поглиблено знання у різних сферах.
Усіма працівниками вивчалися різноманітні онлайн курси з питань державних фінансів, гендерно орієнтованого бюджетування, організації бюджетного процесу тощо.
У 2025 році працівники фінансового управління успішно пройшли атестацію службовців ОМС.
БЮДЖЕТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ 2026 РОКУ
Керуючись нормативними урядовими документами було проведено прогнозний розрахунок дохідної та видаткової частин бюджету на 2026 рік. На підставі розрахунків бюджету, працівниками фінансового управління доведені головним розпорядникам бюджетних коштів граничні показники видатків з місцевого бюджету, на підставі яких формувалися бюджетні запити на 2026 рік.
На підставі Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», прогнозу бюджету на середньостроковий період 2026-2028 років, іншого базового законодавства України, на основі опрацьованих бюджетних запитів, розроблений проєкт рішення Липовецької міської ради «Про бюджет Липовецької територіальної громади на 2026 рік» з додатками та усіма необхідними матеріалами до нього:
доходи бюджету на 2026 рік;
фінансування бюджету на 2026 рік;
розподіл видатків бюджету на 2026 рік;
кредитування бюджету у 2026 році;
міжбюджетні трансферти на 2026 рік;
обсяги публічних інвестицій у розрізі інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій у 2026 році;
розподіл витрат бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у 2026 році;
порядок та нормативи відрахування до загального фонду бюджету громади комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, які належать до комунальної власності громади, частини чистого прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2026 році;
пояснювальна записка до проєкту бюджету Липовецької територіальної громади на 2026 рік;
Цей проєкт рішення схвалено виконавчим комітетом та затверджений сесією міської ради.
Рішення Липовецької міської ради «Про місцевий бюджет Липовецької міської територіальної громади на 2026 рік» та додатки до нього підготовлені у відповідності до типової форми, розробленої Міністерством фінансів України. Рішення прийняте міською радою 23 грудня 2025 року.
Формування видаткової частини бюджету проводилося із застосуванням програмно-цільового методу бюджетування. Програмно-цільовий метод управління бюджетними коштами зорієнтований на досягнення конкретних результатів при використанні бюджетних коштів. Був складений збалансований бездефіцитний бюджет. При формуванні показників бюджету в повному обсязі були забезпечені видатки на оплату праці працівникам бюджетних установ, всі захищені та першочергові видатки установ бюджету.
При плануванні видатків на енергоносії та комунальні послуги враховано діючі тарифи для бюджетних установ та застосовано коефіцієнти збільшення видатків, визначені Міністерством фінансів України у рекомендаціях щодо особливостей складання проєктів місцевих бюджетів.
Дохідна частина бюджету на 2026 рік затверджена в сумі 294 956 253 грн. Видаткова частина бюджету на 2026 рік затверджена в сумі 294 956 253 грн.
ВНУТРІШНЬОГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
З метою забезпечення ефективної роботи фінансового управління Липовецької міської ради у 2025 році розроблялись договори та господарські угоди на придбання товарів та послуг, придбання програмного забезпечення, виконання робіт з поточного ремонту офісної техніки, технічного обслуговування кондиціонерів,заправки картриджів, тощо.
Протягом 2025 року підготовлено та укладено 68 договорів.
Протягом року проводилась реєстрація і подання в УДКСУ у Липовецькому районі платіжних доручень, юридичних та фінансових зобов’язань для розрахунків з різними Дебіторами та Кредиторами.
Щоденно забезпечувалося ведення синтетичного та аналітичного обліку доходів та видатків, оброблялись первинні документи по різним джерелам фінансування.
Протягом 2025 року вчасно проводилось нарахування відпускних, заробітної плати, матеріальної допомогти працівникам фінансового управління Липовецької міської ради.
Вчасно перераховувалась заробітна плата за першу та другу половину місяця працівникам фінансового управління Липовецької міської ради на відповідні зарплатні карткові рахунки.
Щомісячно подавались у відповідні установи звіти, інформації та розрахунки з господарської діяльності, а саме:
в управління Державної казначейської служби:
«Звіт про заборгованість за бюджетними коштами»;
«Звіт про використання коштів з резервного фонду Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя».
До Державної податкової служби:
об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ - «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску».
Щоквартально подавалися наступні звіти та інформації:
до управління Державного казначейської служби України у Липовецькому районі:
квартальна та річна фінансова та бюджетна звітність про виконання кошторису установи.
На виконання наказу Міністерства фінансів України від 26 серпня 2014 року № 836 «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» у 2025 році у фінансовому управлінні Липовецької міської ради були розроблені та виконувались 4 бюджетних програми, а саме:
3710160 «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах» за загальним фондом, на виконання якої використано 3 356 899 грн 98 коп. коштів бюджету, при уточненому плані 3 363 301 грн;
3710160 «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах» за спеціальним фондом, на виконання якої використано 87 298 грн 60 коп. коштів бюджету, при уточненому плані 87 300 грн;
3718710 «Резервний фонд місцевого бюджету» – план 1 111 491 грн 70 коп., використання не було;
3719770 «Інші субвенції з місцевого бюджету» – 387 966 грн 15 коп., при плані 427 203 грн 30 коп.;
3719800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» за загальним фондом профінансовано – 6 008 078 грн 80 коп., при плані 6 050 000 грн.
3719800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» за спеціальним фондом профінансовано – 7 075 078 грн 56 коп., при плані 7 289 000 грн.
На виконання Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» регулярно оприлюднювали інформацію про використання бюджетних коштів установою на єдиному веб-порталі htth:|//e-data/.gov/ua.
На виконання Закону України «Про публічні закупівлі» регулярно оприлюднювали на сайті Prozorro звіти про договори про закупівлі, укладені без використання електронної системи закупівель.
|
Секретар міської ради |
Олеся НАЗАРЕНКО |
