Рішення сесії міської ради №2504 «Про затвердження Положення про відділ цивільного захисту, мобілізаційної роботи, військового обліку та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Липовецької міської ради»
| Властивість | Значення |
|---|---|
| Скликання: | 8 скликання |
| Сесія: | 97 сесія |
| Тип документу: | Рішення сесії міської ради |
| Дата прийняття: | 20.11.2025 |
| Дата оприлюднення: | 20.11.2025 |
| Номер документу: | 2504 |
| Назва документу: | Про затвердження Положення про відділ цивільного захисту, мобілізаційної роботи, військового обліку та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Липовецької міської ради |
| Прикріплені файли: |

ЛИПОВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА
ВІННИЦЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ № 2504
|
20 листопада 2025 року |
м. Липовець |
97 сесія 8 скликання |
Про затвердження Положення про відділ цивільного захисту, мобілізаційної роботи, військового обліку та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Липовецької міської ради
Відповідно до частини другої статті 19 Кодексу цивільного захисту України, статей 5, 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», статей 33-38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», статті 15 Закону України «Про оборону України», постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів», з метою забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення, мобілізаційної та оборонної роботи, враховуючи висновок постійної комісії міської ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту, керуючись статтею 26, частиною четвертою статті 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про відділ цивільного захисту, мобілізаційної роботи, військового обліку та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Липовецької міської ради та ввести його в дію з 01 грудня 2025 року, що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність рішення 10 сесії Липовецької міської ради 8 скликання від 25 лютого 2021 року № 193 «Про затвердження Положення про сектор цивільного захисту, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Липовецької міської ради».
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту (голова комісії Наталія СОЛОВЙОВА).
|
Міський голова |
Віктор БИЧКОВ |
I. Загальні положення
1.1. Відділ цивільного захисту, мобілізаційної роботи, військового обліку та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Липовецької міської ради (далі – відділ) є структурним підрозділом апарату Липовецької міської ради та її виконавчого комітету, входить до її складу і в межах територіальної громади забезпечує виконання покладених на відділ завдань у сфері мобілізаційної роботи, військового обліку, цивільного захисту, забезпечення правопорядку, прав і свобод громадян.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді, яка його утворила, підпорядкованим міському голові, секретареві міської ради, заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючому справами виконавчого комітету міської ради згідно з розподілом обов’язків. Відділ забезпечує виконання повноважень, покладених на нього.
1.3. Відділ у своїй роботі керується Конституцією України, Кодексу цивільного захисту населення, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», іншими законами України, нормативними актами Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями сесій міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.4. Структура та чисельність відділу затверджується рішенням міської ради, штатний розпис – розпорядженням міського голови.
1.5. Відділ може мати печатку із своїм найменуванням встановленого зразка.
II. Основні завдання відділу
2.1. З питань цивільного захисту:
1) здійснення функцій постійно діючого органу управління цивільного захисту Липовецької міської субланки Вінницької районної ланки Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (далі – Липовецька міська субланка);
2) забезпечення підготовки, скликання та проведення засідань, а також контролю за виконанням рішень комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, здійснення функцій робочого органу (секретаріату) такої комісії;
3) забезпечення готовності органів управління та сил цивільного захисту Липовецької міської субланки до дій за призначенням;
4) розроблення та подання на затвердження планів діяльності Липовецької міської субланки, інших планів у сфері цивільного захисту, здійснення контролю за їх виконанням;
5) розроблення проектів місцевих програм у сфері оборонної та мобілізаційної роботи, цивільного захисту, зокрема спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, зменшення можливих втрат та забезпечення правопорядку, прав і свобод громадян, надання цих програм у встановленому порядку на затвердження, забезпечення моніторингу їх реалізації;
6) організація та проведення моніторингу надзвичайних ситуацій, здійснення прогнозування імовірності їх виникнення та визначення показників ризику;
7) забезпечення створення і належного функціонування місцевої системи оповіщення цивільного захисту;
8) забезпечення здійснення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі в доступній для осіб з вадами зору та слуху формі;
9) підготовка пропозицій щодо утворення комунальних аварійно-рятувальних служб, здійснення контролю за їх готовністю до дій за призначенням;
10) здійснення методичного керівництва щодо утворення та функціонування територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту та територіальних формувань цивільного захисту, здійснення контролю за їх готовністю до дій за призначенням;
11) надання методичної допомоги органам з евакуації щодо організації проведення евакуації та підготовки громади для розміщення евакуйованого населення і його життєзабезпечення, а також зберігання матеріальних і культурних цінностей;
12) організація навчання з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки посадових осіб органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, керівників та їх заступників, здійснення підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях;
13) організація підготовки органів управління та сил цивільного захисту Липовецької міської субланки до дій за призначенням;
14) здійснення контролю за проведенням практичної підготовки на підприємствах, в установах та організаціях шляхом узагальнення звітів про проведення спеціальних об’єктових навчань (тренувань) з питань цивільного захисту;
15) здійснення заходів радіаційного, хімічного, біологічного, медичного захисту населення та інженерного захисту територій від наслідків надзвичайних ситуацій;
16) підготовка пропозицій щодо віднесення населених пунктів і інших місць до груп цивільного захисту для подання їх Державній службі надзвичайних ситуацій України (далі – ДСНС України);
17) підготовка пропозицій щодо віднесення суб’єктів господарювання, що належать до сфери управління територіальної громади, що знаходяться у приватній власності, до категорії цивільного захисту та надання їх переліку на затвердження у встановленому порядку;
18) визначення потреби та організація завчасного накопичення і підтримання у постійній готовності засобів індивідуального захисту для населення, яке проживає у прогнозованих зонах хімічного забруднення і зонах спостереження суб’єктів господарювання радіаційної небезпеки I і II категорій, та формувань цивільного захисту, а також приладів дозиметричного і хімічного контролю та розвідки;
19) організація та здійснення заходів з питань створення, збереження і використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
20) організація виконання вимог законодавства щодо створення, використання, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту;
21) визначення потреби фонду захисних споруд цивільного захисту, планування та організація роботи з дообладнання або спорудження в особливий період підвальних та інших заглиблених приміщень для укриття населення, організація його укриття;
22) підготовка рішень про подальше використання захисних споруд цивільного захисту комунальної власності;
23) організація обліку фонду захисних споруд цивільного захисту;
24) організація проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту, виключення їх, за погодженням із ДСНС України, з фонду таких споруд;
25) надання на запити замовників, в межах своєї компетенції, вихідних даних та вимог до завдань на розробку розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі містобудівної документації та участь у підготовці вихідних даних для розробки розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту у проектній документації;
26) розроблення та вжиття заходів щодо забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання, що продовжують свою діяльність в особливий період та належать до сфери управління територіальної громади;
27) у режимі підвищеної готовності для єдиної державної системи цивільного захисту, територіальної підсистеми (Липовецької міської субланки):
забезпечення організації оповіщення органів управління та сил цивільного захисту Липовецької міської субланки, а також населення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації та інформування їх про дії у можливій зоні надзвичайної ситуації;
формування оперативних груп для виявлення причин погіршення обстановки та підготовки пропозицій щодо її нормалізації;
підготовка розпорядчих документів, спрямованих на посилення спостереження та контролю за гідрометеорологічною обстановкою, ситуацією на потенційно небезпечних об’єктах, території об’єкта підвищеної небезпеки та/або за його межами, території, на якій існує загроза виникнення геологічних та гідрогеологічних явищ і процесів, а також здійснює постійне прогнозування можливості виникнення надзвичайних ситуацій та їх масштабів;
організація функціонування постів радіаційного і хімічного спостереження та розрахунково-аналітичних груп для здійснення спостереження за радіаційною і хімічною обстановкою при загрозі і виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викидом (виливом) у довкілля радіоактивних та небезпечних хімічних речовин;
уточнення (у разі потреби) плани реагування на надзвичайні ситуації, здійснює заходи щодо запобігання їх виникненню;
уточнення та здійснення заходів щодо захисту населення і територій від можливих надзвичайних ситуацій;
участь у заходах із приведення у готовність наявних сил і засобів цивільного захисту, здійснює підготовку пропозицій щодо залучення у разі потреби додаткових сил і засобів;
28) у режимі надзвичайної ситуації для єдиної державної системи цивільного захисту, територіальної підсистеми (Липовецької міської субланки):
забезпечення організації оповіщення органів управління та сил цивільного захисту Липовецької міської субланки, а також населення про виникнення надзвичайної ситуації;
підготовка розпорядчих документів щодо переведення Липовецької міської субланки у режим надзвичайної ситуації, про призначення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, у разі прийняття рішення про її утворення;
організація робіт із визначення зони надзвичайної ситуації;
здійснення постійного прогнозування зони можливого поширення надзвичайної ситуації та масштабів можливих наслідків;
участь в організації аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, керівництві проведенням відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
участь в організації заходів щодо життєзабезпечення постраждалого населення;
участь в організації (у разі потреби) евакуаційних заходів;
участь в організації радіаційного, хімічного, біологічного, інженерного та медичного захисту населення і територій від наслідків надзвичайної ситуації;
організація безперервного контролю за розвитком надзвичайної ситуації та обстановкою на аварійних об’єктах і прилеглих до них територіях;
забезпечення інформування органів управління цивільного захисту та населення про розвиток надзвичайної ситуації та заходи, що здійснюються;
29) у режимі надзвичайного стану – виконує завдання відповідно до Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану»;
30) здійснення інших повноважень у сфері цивільного захисту визначених законом.
2.2. З питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами:
1) організація виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади з питань оборонної роботи та дотримання законності, правопорядку, захисту прав і свобод громадян, здійснення контролю за їх реалізацією;
2) організація та участь у здійсненні на території громади заходів, пов’язаних з територіальною обороною;
3) сприяння в організації охорони та оборони об’єктів місцевого значення в умовах надзвичайного стану і в особливий період, подання на розгляд керівнику зони територіальної оборони пропозицій щодо її удосконалення;
4) виконання заходів щодо будівництва фортифікаційних та оборонних споруд в рамках оперативного обладнання території громади та інших визначених для ради заходів з підготовки території громади до оборони;
5) сприяння діяльності органів прокуратури та суду, Національної поліції, Служби безпеки, Національного антикорупційного бюро України, Державної податкової служби України, Державної міграційної служби України, Державної кримінально-виконавчої служби України, юстиції та адвокатури;
6) проведення громадського обговорення питань ефективності роботи правоохоронних органів;
7) розробка та включення до місцевих бюджетів видатків, спрямованих на реалізацію затверджених сесіями рад проектів програм в оборонній сфері та в галузі забезпечення правопорядку, прав і свобод громадян;
8) участь у підготовці, відповідно до компетенції, звітів голови ради для їх розгляду на сесії ради щодо оборонних питань, забезпечення правопорядку, прав і свобод громадян;
9) організація взаємодії з місцевими органами виконавчої влади з метою забезпечення обороноздатності, правопорядку, прав і свобод громадян на території громади;
10) розгляд в установленому законодавством порядку звернень громадян з питань оборонної роботи, забезпечення правопорядку, прав і свобод громадян;
11) здійснення інших повноважень у галузі оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами, передбачених чинними нормативно-правовими актами України;
12) сприяє в межах компетенції проведенню заходів щодо підготовки молоді до військової служби, проведенню призову громадян на строкову військову службу та відбору кандидатів на військову службу за контрактом.
2.3. З питань мобілізаційної роботи:
1) планування, організація і забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації на території громади;
2) участь у формуванні проектів основних показників мобілізаційного плану;
3) розробка мобілізаційних планів, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;
4) забезпечення на території громади виконання мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствами, установами і організаціями, які залучаються нею до виконання цих завдань (замовлень);
5) здійснення під час оголошення мобілізації заходів щодо переведення підприємств, установ і організацій, які знаходяться на території громади, на роботу в умовах особливого періоду;
6) доведення розпорядження про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) до підприємств, установ і організацій, які знаходяться на території громади і залучення до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та укладення з ними договорів (контрактів);
7) керівництво та здійснення контролю за мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій, які залучаються міською радою до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);
8) здійснення контролю за створенням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у комунальній власності або залучаються міською радою до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);
9) у разі ліквідації (реорганізації) підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності і яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення) або які залучаються до їх виконання, здійснення заходів щодо передачі таких завдань (замовлень) іншим підприємствам, установам і організаціям, які знаходяться на території громади, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
10) організація під час мобілізації в установленому порядку своєчасного оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою - п’ятою статті 22 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційний обов’язок», техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, оперативно-рятувальній службі цивільного захисту відповідно до мобілізаційних планів;
11) сприяння територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінню та/або регіональним органам Служби безпеки України, відповідному підрозділу Служби зовнішньої розвідки України у їхній роботі в мирний час та в особливий період;
12) одержання від місцевих органів виконавчої влади необхідної інформації про характер мобілізаційних завдань (замовлень), встановлених підприємствам, установам і організаціям, які знаходяться на території громади, з метою планування раціонального використання людських і матеріальних ресурсів під час мобілізації та у воєнний час;
13) вирішення разом з місцевими органами виконавчої влади питання щодо виконання мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствами, установами і організаціями, що перебувають у комунальній власності або залучаються до виконання цих завдань (замовлень), у разі втрати зв’язку із зазначеними підприємствами, установами і організаціями під час мобілізації та у воєнний час;
14) забезпечення на території громади виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;
15) вживає заходи щодо виконання завдань відповідно до Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану».
2.4. Військовий облік:
1) забезпечення на території м. Липовець ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів та надання звітності щодо бронювання військовозобов’язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
2) сприяє Центру комплектування та соціальної підтримки у їх роботі в мирний час та під час мобілізації;
3) здійснює інші, передбачені законом повноваження.
III. Мета відділу
Метою відділу є забезпечення реалізації на території Липовецької територіальної громади державної політики та забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади у сфері цивільного захисту шляхом організації заходів щодо попередження, ліквідації та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій; планування, організація і забезпечення оборонної роботи, військового обліку, мобілізаційної підготовки та мобілізації на території Липовецької територіальної громади, а також забезпечення режиму секретності у міській раді.
VI. Права та обов’язки
4.1. Залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань фахівців та спеціалістів виконавчих органів ради та інших структурних підрозділів апарату міської ради та її виконкому (за погодженням з їх керівниками), представників підприємств установ організацій, інститутів громадянського суспільства (за їх згодою).
4.2. Одержувати в установленому законодавством порядку інформацію, документи і матеріали від місцевих органів влади, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та їх посадових осіб.
4.3. Вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи міської ради у сфері цивільного захисту, мобілізаційної роботи, військового обліку та забезпечення законності, правопорядку, охорони прав і свобод громадян.
4.4. Скликати та проводити наради, навчання, семінари та конференції з питань, що належить до компетенції відділу.
4.5. Користуватися інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв’язку та іншими технічними засобами у відповідності до вимог чинного законодавства.
4.6. Інформувати керівництво у разі покладення на відділ виконання роботи, що не належить до функцій відділу, а також у випадках, коли інші підрозділи або посадові особи не надають документи, матеріали, необхідні для вирішення порушених питань.
4.7. Готувати і доводити виконавчим органам документи з питань мобілізаційної та військово-облікової роботи.
4.8. Контролювати та вимагати виконання призовниками і військовозобов’язаними правил військового обліку.
V. Взаємодія відділу
Відділ взаємодіє з підрозділом територіального органу ДСНС України у Вінницькій області, органами Національної поліції України та Служби безпеки України, іншими правоохоронними органами, структурними підрозділами виконавчого комітету територіальної громади, центрами комплектування та соціальної підтримки, а також з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями, громадянами з питань забезпечення цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи, військового обліку та правопорядку.
VI. Структура, організація роботи та керівництво відділом
6.1. Відділ складається з трьох штатних одиниць: начальника відділу та двох головних спеціалістів.
6.2. Відділ очолює начальник, який приймається на роботу на конкурсних засадах або за іншою процедурою, визначеною чинним законодавством.
6.3. На посаду начальника Відділу призначається особа – громадянин України, який має вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, вільне володіння державною мовою. Стаж роботи на службі в органах місцевого самоврядування, на посадах державної служби або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше 2 років.
6.4. Начальник відділу:
організовує роботу відділу, забезпечує виконання плану роботи відділу з питань, що стосуються його функцій і несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань;
підписує та візує документи в межах своєї компетенції;
визначає завдання, розподіляє обов’язки між працівниками відділу, забезпечує підвищення їх ділової кваліфікації;
розробляє і здійснює заходи щодо поліпшення організації та підвищення ефективності роботи відділу;
вносить в установленому порядку подання про заохочення працівників та накладання на них дисциплінарних стягнень, про преміювання працівників відділу та присвоєння їм рангів посадових осіб органів місцевого самоврядування;
представляє відділ на сесіях, у державних установах та громадських організаціях з питань, що пов’язані з діяльністю відділу;
виконує інші обов’язки покладені на нього міським головою.
6.5. На час тривалої відсутності начальника Відділу або неможливості виконання ним своїх обов’язків за відповідним розпорядженням міського голови обов’язки начальника виконує один з працівників відділу.
6.6. Працівники відділу приймаються на роботу на конкурсних засадах або за іншою процедурою, визначеною чинним законодавством, та звільняються з роботи міським головою.
6.7. На посаду головного спеціаліста Відділу призначається особа з вищою освітою не нижче ступеня бакалавра, вільне володіння державною мовою. Без вимог до стажу роботи.
6.8. Службові обов’язки працівників відділу визначаються посадовими інструкціями.
6.9. Діловодство відділу ведеться згідно з номенклатурою справ відділу.
6.10. В окремих випадках, у разі службової необхідності за дорученням начальника Відділу працівники Відділу виконують повноваження, не передбачені посадовими інструкціями.
6.11. Працівники відділу:
діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються начальником відділу;
в окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням начальника відділу виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування;
посадові особи відділу зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу етичної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування Липовецької міської ради, затвердженого виконавчим комітетом Липовецької міської ради;
порушення Кодексу етичної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування Липовецької міської ради є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
VII. Відповідальність
7.1. Відділ несе відповідальність за виконання покладених на нього повноважень.
7.2. За порушення трудової дисципліни, вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та інших законодавчих актів України, працівники відділу притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
VIII. Прикінцеві положення
8.1. Покладання на Відділ обов’язків, не передбачених цим Положенням, а також тих, що не відносяться до правової роботи не допускається.
8.2. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
8.3. Реорганізація або ліквідація Відділу здійснюється міською радою відповідно до вимог законодавства України.
|
Секретар міської ради |
Олеся НАЗАРЕНКО |
