Пошук

Проєкти рішень сесії міської ради №б/н «Про звіт про діяльність Комунального закладу «Липовецька публічна бібліотека» Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області у 2024 році»

Кількість переглядів: 10
Скликання: 8 скликання
Сесія: 79 сесія
Тип документу: Проєкти рішень сесії міської ради
Дата прийняття: 05.12.2024
Дата оприлюднення: 05.12.2024
Номер документу: б/н
Назва документу: Про звіт про діяльність Комунального закладу «Липовецька публічна бібліотека» Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області у 2024 році
Прикріплені файли:
  1. Проєкт рішення (0.03 МБ)
  2. пояс (0.02 МБ)

Герб України

ЛИПОВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

ВІННИЦЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ №

 

__ _________ 2024 року

м. Липовець

___ сесія 8 скликання

 

Про звіт про діяльність Комунального закладу «Липовецька публічна бібліотека» Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області у 2024 році

Відповідно до законів України «Про бібліотеку та бібліотечну справу», «Про культуру», на виконання вимог Статуту Комунального закладу «Липовецька публічна бібліотека» Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області, затвердженого рішенням 54 сесії міської ради 8 скликання від 21 липня 2024 року № 1480, плану роботи міської ради на 2024 рік, враховуючи висновок постійної комісії міської ради з гуманітарних питань, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада ВИРІШИЛА:

1. Звіт директора ЮКАЛО Марини про діяльність Комунального закладу «Липовецька публічна бібліотека» Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області взяти до відома, (додається).

2. Діяльність Комунального закладу «Липовецька публічна бібліотека» Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області визнати задовільною.

3. Рекомендувати директору Комунального закладу «Липовецька публічна бібліотека» Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області ЮКАЛО Марині відповідно до вимог чинного законодавства:

1) забезпечувати виконання заходів щодо реалізації права бібліотекарів на безперервний професійний розвиток, навчання та вдосконалення професійних компетентностей фахівців закладів бібліотек територіальної громади після здобуття вищої та/або післядипломної освіти;

2) стимулювати й координувати різні види діяльності серед бібліотекарів, спрямованих на професійний розвиток;

3) здійснювати заходи щодо планування та підвищення кваліфікації бібліотечних працівників в процесі їхнього професійного розвитку;

4) надавати психологічну підтримку та проводити консультування відповідно до статутних завдань та запитів бібліотечних працівників;

5) координувати і направляти діяльність колективу Комунального закладу «Липовецька публічна бібліотека» Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області на створення команди однодумців з метою сприяння творчої, продуктивної реалізації визначених завдань.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з гуманітарних питань (голова комісії Віктор ДОРОШЕНКО).

 

 

 

 

Міський голова

Віктор БИЧКОВ

 

 

 
 
 
 

 

Додаток

до рішення __ сесії міської

ради 8 скликання

__ ________ 2024 року №

 

 

Звіт

про діяльність Комунального закладу «Липовецька публічна бібліотека» Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області у 2024 році

Завдання та основні напрями

В своїй роботі Комунальний заклад «Липовецька публічна бібліотека» керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими документами, що затверджуються центральним органом виконавчої влади в галузі культури, дотримується відповідних норм та правил, встановлених іншими органами виконавчої влади в галузі бібліотечної справи, розпорядженнями голови Липовецької міської ради, наказами відділу культури молоді та спорту Липовецької міської ради спрямованими на забезпечення розвитку культури та бібліотечної діяльності. Бібліотека організовує свою роботу згідно річного Плану роботи, керуючись Статутом.

Липовецька публічна бібліотека в своїй діяльності орієнтується на потреби особи і суспільства, забезпечує і захищає права користувачів на бібліотечне обслуговування. В обслуговуванні користувачів працівники бібліотеки використовують новітні інформаційні технології, а також сприяють бажаючим користувачам отримати знання комп’ютерної грамотності на платформі «Дія. Освіта».

Липовецька публічна бібліотека виконує місію інформаційну та просвітницьку, збереження етнокультурної та історичної спадщини, акумулює регіональну інформацію і забезпечує доступ до неї, несе відповідальність за інформаційну культуру особи і читання.

Своїми інформаційними ресурсами і послугами Липовецька публічна бібліотека підтримує і сприяє:

реалізації конституційного право громади на доступ до інформації;

професійній діяльності громади;

безперервному навчанню громади;

участі в суспільному житті;

розвитку особистості й визначенню життєвих орієнтирів;

організації дозвілля та релаксації;

організації повсякденного життя громади.

Липовецька публічна бібліотека співпрацює з комунальними, комерційними, громадськими організаціями, органами влади та управління та сприяє розвитку підростаючого покоління, обслуговує дітей і юнацтво, прищеплює їм навики читання і комп'ютерної грамотності, допомагає розвивати уяву і творчі здібності.

Липовецька публічна бібліотека надає послуги і матеріали в будь-якій доступній формі сервісного обслуговування тим, хто з тих або інших причин не може відвідувати її в звичайному режимі. Послуги бібліотеки безкоштовні. До обов'язкових безплатних послуг публічної бібліотеки відносяться наступні:

надання інформації про наявність в бібліотечних ресурсах конкретних документів;

надання довідкової і консультаційної допомоги в пошуку і виборі джерел інформації;

надання в тимчасове користування будь-якого документа з бібліотечного фонду абонементу.

Фінансування

Стабільна діяльність публічної бібліотеки забезпечується чинним законодавством, гарантованим бюджетним фінансуванням. Фінансування КЗ «Липовецька публічна бібліотека» здійснюється з місцевого бюджету по коду програмної класифікації видатків 1014030 «Забезпечення діяльності бібліотек».

На 2024 рік з місцевого бюджету на утримання комунального закладу передбачені видатки на загальну суму 4519610,00 грн, в тому числі:

оплата праці з нарахуваннями – 3907696,00 грн;

предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 57270,00 грн;

оплата послуг (крім комунальних) – 33135 грн;

оплата водопостачання – 2880,00 грн;

оплата електроенергії – 50000,00 грн;

оплата природного газу – 1256,00 грн;

оплата інших енергоносіїв (дрова) – 37500,00 грн;

інші поточні видатки за рішеннями суду – 429873,00 грн.

Придбано принтер на суму – 7999,90 грн та ноутбуки – 2 шт. на суму 36499,60 грн.

Бібліотечна мережа. Персонал

Мережу бібліотек Липовецької територіальної громади складають 19 бібліотек.

Головна бібліотека працює понад 40 годин на тиждень. Сільські бібліотекарі працюють за скороченим графіком, в умовах неповного робочого дня: до 40 год – 12 бібліотек, до 20 год – 6 бібліотек. Режим роботи бібліотек здійснюється з урахуванням потреб місцевих жителів і інтенсивності її відвідин.

На повну ставку працює – 12 чол.

На 0,75 ставки – 1 чол.

На 0,5 ставки – 11 чол.

На 0,25 ставки – 6 чол.

У професійній діяльності працівники керуються посадовими інструкціями.

Працюючи над постійним підвищенням кваліфікації, освоєнням нових професійних знань та здобуттям необхідних компетенцій, працівники бібліотеки брали участь у тренінгах, семінарах та курсах підвищення кваліфікації. За період 2024 року 6 бібліотекарів пройшли 10 денний курс навчання на базі Вінницького обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культури, мистецтв та туризму.

Комплектування та облік фонду

Комплектування бібліотечного фонду КЗ «Липовецька публічна бібліотека» здійснювала з урахуванням вимог до потреб користувачів.

Загальний фонд бібліотек громади на 01.12.2024 року становить 136603 примірники видань. За звітний період до фондів бібліотек надійшло 688 примірники на суму 90528 грн 68 коп., а саме:

з обласної бібліотеки – 266 примірників на суму 45 426 грн 22 коп.

дарунок користувачів – 175 примірників на суму 7530 грн 00 коп.

за кошти платних послуг – 73 примірники на суму 17 668 грн 00 коп.

взамін загублених користувачами – 30 примірників на суму 2946 грн 46 коп.

інші джерела – 144 примірники на суму 16 958 грн 00 коп.

Оформлено передплату періодичних видань на друге півріччя 2024 року на суму 19 998 грн 00 коп., передплачено 177 примірників періодичних видань (66 назв).

Станом на 01.12.2024 рік з фондів бібліотек КЗ «Липовецька публічна бібліотека» вилучено 6 452 примірники книг на суму 11 986 грн 19 коп.

Заходи по збереженню книжкового фонду:

1. Складання щорічного плану-графіка переобліків книжкового фонду.

2. Списання зношеної, застарілої літератури.

3. Поповнення книжкового фонду від читачів взамін загублених.

4. Робота з боржниками.

5. Проведення акції «Подаруй бібліотеці книгу».

6. Ведення облікової документації згідно з чинним законодавством.

В рамках проєкту «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією», що фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації, наша книгозбірня отримала 14 книг різного жанру – від класики до сучасної літератури, перекладених українською мовою.

Основні показники діяльності

Відділ обслуговування дорослих користувачів КЗ «Липовецька публічна бібліотека» обслуговує – 2 189 користувачів, кількість книговидачі становить – 35 650 примірників, відвідування становить – 9835.

Відділ обслуговування дітей та організаторів дитячого читання обслуговує – 1 795 користувачів, кількість книговидачі становить – 33 361 примірників, відвідування бібліотеки становить – 11 639.

До сільських бібліотек Липовецької територіальної громади звернулося – 3822 користувача, кількість книговидачі становить – 65 385 примірників бібліотечного фонду.

Систематично проводилась робота з організації та ведення довідково-бібліографічного обслуговування та бібліографічного інформування користувачів.

Було видано – 681 довідки, в т.ч. краєзнавчих – 179, з них:

тематичних – 327;

адресно-бібліографічних – 182;

на уточнення – 79;

фактографічних – 93

Протягом звітного року бібліотекарі КЗ «Липовецька публічна бібліотека» брали участь у:

тренінгах «Цифрова безпека»;

методично-інформаційних днях;

онлайн тренінгах;

онлайн-вебінарах;

обласному конкурсі бібліографічних рекомендаційних анотованих видань з популяризації читання «Читання – always (завжди)»;

обласному мистецькому проєкті «Колосок до колоска» (Золото обжинкової квітки);

онлайн-фотоконкурсі «Читаю попри все!»

Також усі бібліотекарі пройшли навчання «Цифрограм для бібліотекарів» на платформі «Дія. Освіта».

Користувачі дитячого та юнацького віку КЗ «Липовецька публічна бібліотека» прийняли участь у Всеукраїнських та обласних конкурсах, де отримали призові місця, а саме:

три призових місця на обласному етапі Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-2024»;

одне призове місце у Всеукраїнському екологічному конкурсі дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках»;

одне призове місце у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Україна – мрія!».

КЗ «Липовецька публічна бібліотека» спрямувала свою діяльність на задоволення інформаційних потреб різних соціальних верств населення. Бібліотекарі організовували бібліотечне обслуговування та задовольняли запити різновікових груп користувачів, адже книга у часи війни – це більше, ніж просто об'єкт для читання. Вона стає інструментом для підтримки психічного здоров’я, збереження культури, освіти та морального духу людини.

Основні послуги бібліотек:

видача книг та інших носіїв інформації;

надання консультативних послуг користувачам;

надання інформаційних послуг;

проведення масових заходів;

надання доступу до мережі Інтернет.

Важливою складовою обслуговування користувачів КЗ «Липовецька публічна бібліотека» є організація та проведення різноманітних соціокультурних заходів, задоволення інформаційних потреб користувачів та проведення дозвілля.

Протягом року бібліотеками громади організовано дозвіллеві заходи та презентовано тематичні книжкові виставки, виставки-інсталяції, слайд-презентації, патріотичні читання, тематичні перегляди літератури, літературно-історичні експозиції тощо:

Заходи національно-патріотичного спрямування:

До Дня Соборності України: «Соборність рідної землі – основа нації, народу», «Захід, Схід-одна країна! Це Соборна Україна».

До вшанування пам'яті жертв Голокосту: «Голокост – одна з наймасштабніший трагедій в історії людства», година історичної пам’яті «Голокост: трагедія, історія, пам’ять».

До Дня пам’яті Героїв Крут: історична бесіда «Крути – символ українського патріотизму», патріотична викладка «Навіки молоді герої Крут».

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні: проведено вечір пам'яті «Небесна сотня в пам'яті завжди».

До другої річниці від початку злочинного повномасштабного вторгнення російської Федерації на територію України проведено героїко-патріотичну годину «Війна, яка змінила світ».

До Дня українського добровольця для користувачів бібліотеки проведено слайд-бесіду «Добровольці сьогодення – пам’ять про загиблих».

До дня пам’яті та примирення було представлено виставку – спогад під назвою «Живе в народі пам’ять вічна».

Дня пам’яті жертв політичних репресій була проведена інформаційна бесіда «У нашій пам’яті навічно…».

До Дня Героїв України представлено книжкову виставку – шану «Честь і слава незламним».

До Дня Європи в Україні підготовлено перегляд літератури під назвою «Знай про Європу більше», проведено інформину «Знайомтесь – Європа!»

До Дня скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу було проведено інформаційну бесіду під назвою «Не виміряти трагедію словом, не зміряти печалі у роках».

До Дня Конституції було презентовано правові виставки «Конституція України – символ незалежності держави»; «Основа життя – мій закон головний».

До Дня української державності проведено історичний екскурс «Тернистий шлях державотворення».

З нагоди Дня Державного Прапора України проведено патріотичну бесіду «Синій, як небо, як день золотий, з неба і сонця наш прапор ясний».

До Дня захисників і захисниць України проведено патріотичну годину «Під покровом Героїв України».

До Дня Гідності і Свободи була проведена патріотична година «Незламний дух нескореної нації».

До 1000 днів від початку повномасштабної війни в Україні для учнів старших класів Липовецького ліцею № 1 В. Липківського було організовано показ фільму автора Максима Хотіленка «Володарі неба. На межі».

Заходи народознавчого спрямування

До Міжнародного дня рідної мови – проведено захід мовне асорті «У ріднім слові цілий світ».

До дня Великодня – майстер-клас із писанкарства під назвою «Магічний символ великодня», проведено пізнавальну розвідку для дітей «Великдень: історія, традиції і звичаї».

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки проведено фоточелендж «Вишиті обереги єднання».

Напередодні містичного свята Івана Купала було проведено майстер-клас із плетіння вінків з польових квітів «Сплету віночок на Купала».

З метою збереження і розвитку етнографічної і культурної спадщини, завдяки спільним зусиллям працівників культури Липовеччини, було виготовлено багатокольорового та різноколосого дідуха висотою близько 1,5 метра.

До Дня української писемності та мови у бібліотеці відбулася година мовознавства «Наша мова – наш оберіг, броня і найсильніша зброя».

До відзначення ювілейних дат відео-презентації, виставки-портрети, виставки-вшанування, виставки-ювілеї, виставки-персоналії зокрема:

до Дня народження Тараса Шевченка проведено літературно-музичну композицію «Натхненне слово Кобзаря», літературний вечір «Шевченка полум’яне слово на стражі вічності стоїть»;

до 80-річчя від дня народження Володимира Рабенчука;

до 95-річчя від дня народження Юрія Мушкетика;

до 95-річчя від дня народження Романа Іваничука;

до 100-річчя від дня народження Павла Загребельного;

до 110-річчя від дня народження Лариси Письменної;

до 160-річчя від дня народження Василя Липківського;

до 175-річчя від дня народження Панаса Мирного;

до 175-річчя від дня народження Олени Пчілки;

до 255-річчя від дня народження Івана Котляревського.

18 вересня у нашій бібліотеці відбулася зустріч з українською письменницею, авторкою романів про війну, волонтеркою з міста Харків – Людмилою Охріменко. Авторка презентувала свій роман «Оскар», який визнаний найкращим романом на воєнну тематику на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова 2021».

Бібліотекарі задовольняють запити користувачів в повному обсязі. Користувачі бібліотеки отримують безкоштовний доступ до мережі Інтернет, бажаючі беруть участь у заняттях з цифрової грамотності, адже це навичка, без якої важко існувати у сучасному світі.

Комп’ютерні технології сьогодні застосовуються під час масових заходів, висвітлення інформації в соціальних мережах, для участі в онлайн семінарах, форумах на платформах Zoom, Google Meet та інші.

Головним інформаційним ресурсом КЗ «Липовецька публічна бібліотека» є блог – він постійно наповнюється новою інформацією про діяльність бібліотеки, а також офіційна сторінка у соціальній мережі: Facebook. Своїм підписувачам, віртуальним користувачам бібліотека завжди пропонує цікаву та корисну інформацію.

При відділі обслуговування дітей та організаторів дитячого читання функціонують два гуртки: літературознавчий гурток «Криниця» для учнів 7-9 класів та гурток природничого спрямування «Лапи і хвости» для учнів 3-4 класів. Основним напрямком гуртків є активізація читацької та творчої активності підростаючого покоління. Згідно з планом роботи було проведено 8 засідань.

При відділі обслуговування дорослих користувачів діє жіночий клуб «Горлиця», який об’єднує навколо себе творчих, талановитих, соціально-активних жінок різного віку. Головною метою клубу є популяризація книги та бібліотеки, вивчення історії, звичаїв і традицій рідного краю, розвиток літературознавчих та літературно-поетичних, естетичних знань та смаків, змістовного і цікавого дозвілля. У 2024 році відбулося 11 засідань.

При юнацькій кафедрі діє молодіжний екологічний клуб «Зелена хвиля». Діяльність клубу спрямована на сприяння збереженню життєдіяльності природного середовища, формування нового екологічного мислення. Свідомого ставлення молоді до природи та розуміння особистої відповідальності за стан довкілля. Проведено 6 засідань.

Краєзнавча діяльність є одним з основних напрямів роботи по відродженню національної духовної культури, відновленню історичної пам’яті народу. Для широкого розкриття краєзнавчого фонду важливе значення має аналітичний опис періодичних видань місцевого значення. Зведений краєзнавчий каталог та краєзнавча картотека поповнюються новими матеріалами. Систематично поповнюються тематичні теки, де зберігаються вирізки матеріалів з місцевої періодики. Видано календар «Знаменні і пам’ятні дати рідного краю на 2025 рік»

В бібліотеці облаштований стенд пам’яті нашим захисникам землякам, які віддали своє життя за рідну землю під назвою «Вони були з тих, про кого говорять найкращі Сини України».

Благодійницька діяльність

Працівники КЗ «Липовецька публічна бібліотека» постійно підтримують та долучаються до зборів та благодійних заходів на допомогу Збройним Силам України. З початку року бібліотечні працівники зробили внесок на суму близько 17 тис. грн.

Поза робочий час працівники сільських бібліотек займаються випіканням домашнього печива для військових, яке вони неодноразово замовляють, також займаються виготовленням окопних свічок.

Таким чином, підсумовуючи все вищезазначене, можна стверджувати, що бібліотеки відіграють важливу роль для населення нашої громади. Незважаючи на повітряні тривоги та блекаути бібліотеки служать осередками збереження знань, історії та культури. Бібліотекарі можуть організовувати курси з медіаграмотності, навчати людей критично оцінювати інформацію та протистояти пропаганді. Бібліотеки це не лише місця для збереження книг, але й важливі осередки підтримки та розвитку у важкий час. Вони служать основою для згуртованості громади, підтримки людей та забезпечення доступу до необхідних ресурсів.

 

 

 

Секретар міської ради

Олеся НАЗАРЕНКО

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь